Tavasszal felújítják a kőszegi Szulejmán kilátót

Nagy Donát 2020-02-22 08:48:00
A garanciaidő három éve lejárt, a város fogja rendbe tenni.

Az Ugytudjukon múlt héten írtuk meg, hogy igen lepukkant a kőszegi Szulejmán kilátó épülete és környezete. Alig nyolc év használat után kellemetlen látvány fogadja a kirándulókat, holott a környékről ide érkezve rengetegen kíváncsiak a valóban impozáns kilátásra.

Sorsára hagyták a kőszegi Szulejmán kilátót

Nagy Donát Nyolc éve készült el, de mivel nem tartották karban, lassan szétrohad az egész. A kilátó 2012-ben épült fel az 1532-es, török csata emlékére. A helyi legenda szerint a török ostrom idején I. Szulejmán szultán erről a dombról nézte végig a környező terület elfoglalása miatt sorsdöntőnek tervezett csatát, bízva annak sikerében.

A cikk megjelenése előtt érdeklődtem a város önkormányzatánál a kilátóval kapcsolatban, a most érkezett válaszukban azt írják, a tavasz beköszöntével nekiállnak a renoválásnak.

Schlögl Krisztián projektmenedzser levele szerint a kilátó és a hozzá kapcsolódó lépcső és sétaút anno 35 millió forintból valósult meg. A kivitelező a 2012-es átadás után 5 év garanciát vállalt, és 2017-ben valóban kicserélte a gombásodás miatt tönkrement lépcsőfokokat, és pótolta a meglazul és eltűnt kő könyöklőket. A garanciaidő lejártát követően a többi lépcsőfokot 2018 őszén a város már saját pénzből cserélte. Erre az önkormányzat a park- és létesítményfenntartási keret terhére ad pénzt a Kőszegi Városüzemeltető Kft. részére.

Azaz a válaszlevél szerint folyamatosan karbantartják a kilátót és környékét.

A Szulejmán kilátó és környezetének nagyobb volumenű felújításáról az önkormányzat tavaly ősszel döntött. Az ígéret szerint tavasszal megújul majd a tanösvény tábla, az ortofotós információs táblák, a korlátok, és újra megcsinálják a lépcsőfokokat is. 

Fontos megjegyezni azonban, hogy a kilátó a nagyszámú jó szándékú látogató mellett vonzott olyan csoportokat is, akik rongálást és szemetet hagytak maguk után. Ennek esett áldozatul néhány növény és ez indokolta a padok és a szemétgyűjtők eltávolítását is. Ezt követően a szemetelés és az éjszakai "rendbontások" száma csökkent.

- zárta levelét Schlögl Krisztián.

Szólj hozzá!

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.