Tartoltak a németek a FIFA-gáláján

ugytudjuk.hu 2020-12-18 07:31:54
A legjobb kapus és a legjobb edző is német lett, de német csapat adta a legjobb játékost is.

December 17-én rendezték meg az idei The Best FIFA díjátadó gálát, a vírusra való tekintettel csak virtuálisan. A jelöltek listáját a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség már korábban nyilvánosságra hozta, aminek összeállításához a 2019 július 20. és a 2020. október 7. közötti teljesítményt figyelték. 

Nem csoda tehát, hogy a németek körül forgott a díjátadó, hiszen ezidő alatt a Bayern München megnyerte a német bajnokságot, a német kupát, a Bajnokok Ligáját, az európai- és a német szuperkupát is. A legjobb játékos is tőlük került ki a lengyel Robert Lewandoksi személyében, aki Ronaldot és Messit megelőzve nyerte meg a díjat. A Bayern adta a legjobb kapust is, aki Manuel Neuer lett, a legjobb edző pedig a szintén német Jürgen Klopp lett. 

Kioszották a Puskás-díjat is, amit a legszebb gólt szerző játékos kap meg. Idén a Tottenham Hotspur játékosa, Szon Hung Min kapta meg, a Burnley ellen szerzett góljával. 

 

A díjazottak: 

az év legjobb férfi játékosa: Robert Lewandowski (lengyel, Bayern München)

az év legjobb női játékosa: Lucy Bronze (angol, Olympique Lyon, Manchester City)

az év férfi kapusa: Manuel Neuer (német, Bayern München)

az év női kapusa: Sarah Bouhaddi (francia, Olympique Lyon)

az év edzője férfi csapatnál: Jürgen Klopp (német, FC Liverpool)

az év edzője női csapatnál: Sarina Wiegman (holland, holland válogatott)

FIFA Puskás-díj (az év legszebb gólja): Szon Hung Min (dél-koreai, Tottenham Hotspur)

FIFA Fair Play-díj: Mattia Agnese (olasz)

az év szurkolója: Marivaldo Francisco Da Silva (brazil)

      Az Év férfi csapata:
Alisson Becker (brazil, FC Liverpool) - Trent Alexander-Arnold (angol, FC Liverpool FC), Virgil van Dijk (holland, FC Liverpool), Sergio Ramos (spanyol, Real Madrid), Alphonso Davies (kanadai, Bayern) - Joshua Kimmich (német, Bayern München), Kevin De Bruyne (belga, Manchester City), Thiago Alcantara (spanyol, Bayern München/FC Liverpool) - Lionel Messi (argentin, FC Barcelona), Robert Lewandowski (lengyel, Bayern München), Cristiano Ronaldo (portugál, Juventus)

    Az Év női csapata:
Christiane Endler (chilei, Paris Saint-Germain) - Lucy Bronze (angol, Olympique Lyon), Wendie Renard (francia, Olympique Lyon), Millie Bright (angol Chelsea) - Tobin Heath (amerikai, Manchester United), Veronica Boquete (spanyol, AC Milan), Barbara Bonansea (olasz, Juventus), Megan Rapinoe (amerikai, OL Reign) - Delphine Cascarino (francia, Olympique Lyon), Vivianne Miedema (holland, Arsenal), Pernille Harder (dán, Chelsea)

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.