Támadják a TikTokot a 13 év alattiak miatt

Székely Zoárd 2020-05-21 10:52:00
Az alkalmazás tárolja a gyermekekről begyűjtött személyes adatokat.

A gyermekek magánéletének védelmével foglalkozó egyik csoport panaszt nyújtott be az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottságnak (FTC) arra hivatkozva, hogy a TikTok nevű népszerű videómegosztó alkalmazás nem tett eleget egy korábban kötött megállapodásnak – írja a Nemzeti Kibervédelmi Intézet a Threatpostra hivatkozva. A közösségi szolgáltatás szerintük sérti a gyerekek magánszféráját és veszélynek teszi ki őket, ráadásul az üzemeltetők a szülők beleegyezése nélkül gyűjtenek róluk adatokat.

A TikTokot birtokló kínai ByteDance korábban beleegyezett, hogy eltávolítja platformjáról az összes 13 év alatti gyermek által feltöltött videót, beleértve a megállapodás előttieket is, valamint komolyabb intézkedéseket tesz a szülői hozzájárulások irányába a gyermekek személyes adatainak gyűjtésének vonatkozásában.

A panasz szerint ennek ellenére a közösségi szolgáltatás továbbra is tárolja a 13 év alatti gyermekekről begyűjtött személyes információkat.

Ezért a jogvédők arra kérik a bizottságot, hogy részletes végrehajtási intézkedéseket szabjanak ki a TikTok részére annak érdekében, hogy végleg törlésre kerüljenek a gyermekekről gyűjtött adatok, valamint a polgári szankciók szerint a maximális pénzbírságot szabják ki minden egyes felhasználói érdek megsértése esetén.

Ugyan a legtöbb közösségi oldalon 13 éves kortól lehet csak hivatalosan fiókot regisztrálni, de persze a gyakorlatban ez nem így van, hamis születési dátum megadásával könnyen kijátszható a rendszer. A TikTokon sok felhasználó nem érte még el ezt a korhatárt, ennek sokszor bizonyítéka, hogy maguk is láthatóak az általuk megosztott felvételeken.

A korábbi megállapodásra azután került sor, hogy a bizottság 5,7 milliós bírságot szabott ki a TikToknak a gyermekek online magánéletének védelméről szóló törvény (COPPA) megsértése miatt. Bár a TikTok annak idején létrehozta alkalmazását a fiatalabb korúak számára is, amelyen nem tudtak a felhasználók videót feltölteni, a panasz szerint mindez eredménytelen kísérlet volt.

 

Fotó: Pixabay

Forrás: Hír24

Szólj hozzá!

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.