Takátsné Tenki Mária: Bízom benne, hogy az önkormányzatok nem lehetetlenülnek el az esetleges megszorítások miatt

Farkas Bazsi 2020-11-23 13:36:00
A szombathelyi fideszes önkormányzati képviselő szerint is képtelenség parkolni a belvárosban.

A Szombathelyi Televízió vendége volt Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő. A beszélgetésben több téma is felmerült többek között a belvárosi parkolás kérdése, ami a kormány járványügyi intézkedései után ingyenes lett a közterületeken.

A képviselő többek között elmondta, hogy a megtelt belvárosban sokan szabálytalanul parkolnak le, ő maga pedig már lassan 14 éve küzd ez ellen. Parkoló gátlókat kellene kiépíteni, erre neki meg is van a programja, ám jelenleg a városvezetés költséghiány nem tudja ezeket megépíteni. 

Takátsné kitért arra is, hogy a parkolást megkönnyítve egy javaslatot fogalmazott meg a polgármester felé, mégpedig azt, hogy a Kőszegi és a Király utcák között épített 120 férőhelyes parkolót hétfőtől - péntekig napközben nyissák meg a belvárosi lakóknak. A képviselő elmondása szerint erre választ egyelőre nem kapott.

Ma-Holnap - 2020. november 19. - Fogadóóra

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

A politikus szerint egyébként nem szenved nagy hiányt a szombathelyi költségvetés a parkolási pénzek kiesésével, azt ugyanis véleménye alapján a parkolást üzemeltető Szombathelyi Vagyonhasznosító és Városgazdálkodási Kft. teszi el.

A beszélgetés végén felmerült kérdésként, hogy a képviselő asszony mit gondol az önkormányzatokat ellehetetlenítő iparűzési adó eltörlés ötletéről.

Takátsné azt válaszolta, hogy szerinte ez egy el nem döntött kérdés, ami még vajúdik és bízik abban, hogy végül egy olyan döntés születik, ami nem lehetetleníti el az önkormányzatokat. 

Szólj hozzá!

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.