Azt már megszokhattuk, hogy a Disneyhez tartozó Pixar meséi valamivel komolyabbak a mikiegeres cég saját filmhez képest. Ezek a történetek ugyanis nem feltétlenül csak a gyerekeknek, hanem a felnőtteknek is szólnak, mivel témájuk miatt az idősebb generációkat is meg tudják érinteni. Ez a tendencia a legújabb Előre című alkotásuknál is megfigyelhető. A filmre már akkor felfigyeltem, amikor az első kedvcsinálók felkerültek az internetre. A mosómedvék életét élő, guberáló egyszarvúak, valamint a punk külsejű tündérek nagyon viccesen néztek ki. Ez és a történet elég volt ahhoz, hogy türelmetlenül várjam a premiert.
A sztori szerint régen rengeteg varázslat volt a világban. Különféle misztikus lények éltek egymás mellett az elfektől kezdve, a küklopszokon át, a mantikórig és a sellőkig minden teremtmény megtalálható volt a világban. Mára azonban a varázslat eltűnt és a lehető legtöbb dologhoz, amihez hajdanán a varázslók kellettek, a technológia vette át a helyét. Lényegében tehát egy érdekes egyveleget kapunk, ugyanis a történetben is megtalálhatók az előbb említett képzeletbeli élőlények, de egy a mi világunkhoz nagyon hasonló környezetben élnek.

Itt él az elf Ian és bátyja, Barley valamint édesanyjuk, Laurel és pici házisárkányuk. A bonyodalom akkor kezdődik, amikor Ian betölti a tizenhatodik életévét, ami azt jelenti, hogy végre felnőtté vált. Ezért elhunyt édesapjától kap egy varázspálcát, amivel egy napra végre találkozhat sosem látott családtagjával. A varázslat azonban balul sül el és az apuka csak derékig jelenik meg. Nincs más hátra, minthogy a lehető leggyorsabban megoldják bátyjával, hogy mindenki találkozhasson a legidősebb Lightfoot-tal (ez a keresztnevük ugyanis.)
A film egy szórakoztató roadmovie, ugyanis az elf srácoknak el kell jutniuk egy helyre, ahol talán megoldást találnak a problémára. A Kubo és a varázshúrok óta nem láttam olyan mesét, ami ennyire hitelesen és átélhető módon dolgozza fel a gyászt. Igen jól olvastátok, ugyanis a film ahogy fentebb is említettem arra épül, hogy a Lightfoot tesók visszahozzák az apjukat. Ez pedig egy igazi érzelmi hullámvasút, ahol legtöbbször a szomorú irányba billen a mérleg nyelve. Az pedig, hogy végül sikerül a küldetés maradjon rejtély.

De mi az, ami még jobbá teszi az Előrét? Többek között az, hogy olyan karakterek a szereplői, akik akár mi is lehetnénk. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy elfek vagyunk, hanem a motivációk és a stílusok tekintetében érezhetjük közel magunkhoz, az apját végre látni akaró Ian-t, vagy a gyerekkorba visszavágyó, felnőni képtelen Barley-t, aki egy régi hagyományokon nyugvó szerepjáték megszállottja.
Ez valamint a testvéri szeretetről és odaadásról elmesélt gondolatok azok, amik bizony könnyedén könnyeket csalhatnak a szemünkbe. A film végén Ian-től ugyanis elhangzik egy olyan mondat, amikor nekem is nagyon küzdenem kellett, hogy ne morzsoljak el egy kósza könnycseppet, de nem sikerült. És nem is bántam, mert ez is azt bizonyítja, hogy ez a mese minden generáció számára tartogat meglepetéseket. A különleges lényekkel életre keltett világ pedig tényleg csak hab a tortán.
Előre (6E) - hivatalos szinkronizált előzetes #2
Két kalandor útra kél! A Pixar új filmje 2020 márciusától a mozikban! Facebook: https://www.facebook.com/FilmKockak/ Instagram: https://www.instagram.com/fil...
Ha gyerekeidet egy tényleg tanulságos mesére szeretnéd moziba vinni, de te sem szeretnél unatkozni, akkor ez a film a neked való. Ha pedig örök gyerekként még mindig imádod a meséket, akkor véletlenül se hagyd ki a Pixar legújabb alkotását!
Szólj hozzá!
Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.
Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.
Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.
Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.
Azt mondta, hogy fogva tartják a főnökei.
A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.
Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.
Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.
A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.
Majd többször megütötte és megrúgta.
Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.
Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?
Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.
Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.
Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás.
Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.
Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.
Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.
Pont most kerül rá sor, na.
