Szombathelyi tanári karok és munkaközösségek is kiállnak az új Nemzeti Alaptanterv ellen

Nagy Donát 2020-02-20 15:27:00
Egyre többen tiltakoznak a gyerekellenesnek tartott NAT miatt.

A hivatlanul.com internetes oldalon lehet követni azt a listát, amin a NAT ellen kiálló tanári karok és munkaközösségeket veszik sorra.

Cikkünk megjelenésekor itt többek között megtalálható a szombathelyi ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ Magyar Irodalomtudományi Tanszék, a Bolyai Gyakorló Gimnázium magyartanári munkaközössége valamint az intézmény BTK Magyar Irodalomtudományi Tanszéke is, azonban a lista folyamatosan bővül.

Az oldalra egyébként elsőnek a Belső-Pesti Tankerülethez tartozó iskolák közös nyilatkozata futott be. 

„Mi, a Belső-Pesti Tankerülethez tartozó iskolák (Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest VI. Kerület Bajza Utcai Általános Iskola, VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium) alulírott tanárai a 2020. január 31-én éjjel közzétett Nemzeti Alaptanterv nevű jogszabályba foglalt dokumentummal kapcsolatban – egyetértve a már megszólalt tiltakozó iskolákkal és szakmai szervezetekkel – az alábbi nyilatkozatot tesszük.

Megítélésünk szerint az új NAT mint szabályozó rendszer gyerek- és tanárellenes, érdemi egyeztetés nélkül készült, elfogadása nem felel meg a demokratikus, jogállami normáknak.

Az új NAT a tantestületeket megint nehéz helyzetbe hozza.

Az új NAT nem orvosolja az évek óta fennálló legsúlyosabb problémákat, köztük a tanárok és legfőképpen a diákok túlterheltségét. Némi, alig érzékelhető óraszámcsökkentést előirányoz ugyan, a tananyag mennyisége azonban alig változik, az elsajátítandó ismeretanyag esetenként még nő is. Túl részletes, bizonyos tantárgyak (magyar irodalom, történelem) esetében erősen ideologizált, nem hagy szabadságot a helyi adottságok, viszonyok figyelembe vételére. A művészeti oktatás leértékelése súlyos pedagógiai hiba, talán bűn is.

Az új NAT túlzsúfoltsága kizárja a kreativitást, az egyéni képességek, készségek fejlesztését.

Hiányzik belőle a modern pedagógiai szemlélet.

A szakmai szervezetek szinte kivétel nélkül tiltakoznak az új NAT bevezetésének módja és tartalma ellen.

Az új NAT legsúlyosabb bűne, hogy nem felel meg a tanítványaink igényeinek és érdekeinek.

Mindezek miatt az új NAT-ot elfogadhatatlannak tartjuk, végrehajtását elutasítjuk, a NAT visszavonását szükségesnek tartjuk.

Budapest, 2020. február 12.”

Szólj hozzá!

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.