Szombathelyi kapussal a soraiban nyert az U17-es fociválogatott az Eb-selejtező elitkörének első meccsén

Vágvölgyi Bálint 2019-03-27 18:06:00
Hegyi Krisztiánék Norvégiát verték.

A magyar U17-es fociválogatott megkezdte szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörben. Az első játéknapon a norvégok korosztályos csapata volt az ellenfél.

A norvégok elleni összecsapás első negyedórájában labdabirtoklási fölényben játszott a magyar válogatott, de első helyzetre a 16. percig kellett várni, ekkor Zuigeber Ákos lövését védte a norvég kapus. A folytatásban kiegyenlítetté vált a találkozó, a norvégok előtt is adódtak komoly lehetőségek, így a félidei döntetlen hűen tükrözte a játék képét.

A második félidőt a norvégok kezdték egy hajszállal jobban, de az első negyedórában nem tudtak veszélyeztetni. A hazaiaknál Major Sámuel és Kalmár Benedek személyében friss emberek érkeztek, de továbbra is a vendégek voltak aktívabbak támadásban,

a 68. percben az Illés Akadémia kapusának, Hegyi Krisztiánnak egy nagy bravúrt is be kellett mutatnia a kapuban.

A hajrához közeledve állandósult és egyre nagyobb lett a norvég mezőnyfölény, többnyire a magyar térfélen zajlott a játék. Az utolsó percekben aztán kijöttek a szorításból a mieink, a 90. percben Zuigeber Ákos 24 méterről végezhetett el szabadrúgást, amit tanárian tekert a kapu bal oldalába (0-1), és miután a hosszabbításban nem esett gól, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

A csoport másik mérkőzésén Belgium 1-0-ra legyőzte a bosnyákokat, a magyar válogatott pénteki ellenfelét.

Hegyiék legközelebb péntek délután 4 órától játszanak, Bosznia-Hercegovina lesz az ellenfél.

(via mlsz.hu)

Teljes útlezárás az M86-os számú autóúton

Egy személygépkocsi gyulladt ki Szeleste térségében.

Hello Európa!

Szülinapi Wellhello koncert Szombathelyen az Uniós csatlakozás 20. évfordulóján.

3 év 6 hónapos börtönbüntetést és a vezetéstől való örökös eltiltást kapott a szombathelyi ámokfutó

A szabályokra fittyet hányó vezető tavaly februárban rodeózott jogsi nélkül a belvárosban.