Szombathelyi kamionversenyző nyert a Hungaroringen

Papp László Tamás 2020-10-18 16:28:00
Kiss Norbert, a Révész Truck Racing Team kétszeres Európa-bajnok versenyzője győzött a gyorsasági kamion Eb magyarországi állomásának negyedik futamán ma a Super Racing Festivalon.

A 35 éves szombathelyi pilóta a nyolcadik pozícióból startolva, nagyszerű előzésekkel verekedte át magát az előtte haladókon, és megérdemelten nyerte meg a versenyt – jelenti az MTI.

Kiss így a hétvégi négy futamból hármat megnyert, az első, szombat kora délután rendezett viadalon pedig második lett, ezzel átvette a vezetést az összetett pontversenyben. A negyedik versenyen Kiss mögött az Eb-címvédő német Jochen Hahn lett a második, míg a francia Anthony Janiec a harmadik. A kamion Eb idei szezonja a tervek szerint az olaszországi Misanóban zárul november 14-15-én.

"Nagyon büszke vagyok, és nagyon köszönöm a csapatnak, az egész Révész Truck Race Teamnek és külön Révész Bálintnak is, hogy ebben az elmondhatatlanul nehéz évben is kitartott mellettünk, és végigcsináltuk ezt az egészet" - mondta az MTI-nek Kiss a verseny után. Hozzátette, tudta, mire képesek, de szombaton az esős időjárásban ezt nem tudták megmutatni, emiatt dühös volt.

"Ez a mai az egész versenyzői pályafutásom legkomolyabb napja, minden szempontból a legjobb teljesítmény, a legjobb csapattal és a legjobb autóval" - jelentette ki a kétszeres Európa-bajnok, megjegyezve, hogy a negyedik futamon jelentős kockázatot vállalt minden előzésénél, de a verseny előtt a csapattal azt a döntést hozták, hogy a nyolcadik rajthelyről is megpróbálnak harcba szállni a győzelemért.
   

Szólj hozzá!

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!