Döntetlennel búcsúzott a Haladás az élvonaltól

Vágvölgyi Bálint 2019-05-19 18:50:00
Priskin egy szép támadás végén szerzett vezetést, Németh Milán öngóljával egyenlített a Vidi.

A sereghajtóként kiesett Haladás hazai pályán, 1-1-es döntetlent játszott a MOL Vidi FC-vel vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában.

A vasárnapi mérkőzés mindkét csapat számára tét nélküli volt, mert a múlt héten eldőlt, hogy a hazaiak utolsóként búcsúznak az élvonaltól, a székesfehérváriak második helye pedig már korábban biztos volt. A mérkőzés elején úgy tűnt, a Haladásnak fontosabb, hogy jó eredményt érjen el, és szépen búcsúzzon. A hazai csapat többet kezdeményezett, igyekezett végigvinni a támadásait, eljutott kapura lövésekig, míg a székesfehérváriak átengedték a területet. Az iram eléggé visszafogott volt, az első félidő komolyabb helyzet nélkül zajlott le.

VIDEÓ - Gyászolják a szezont, óriási fekete füstfelhővel demonstrált a Hali Tábor

ugytudjuk.hu A csapat búcsúzik az NB I-től. Ezekben a percekben játssza utolsó NB I-es meccsét a Szombathelyi Haladás. A zöld-fehérek múlt heti vereségével eldőlt, már biztos kiesőként fogadják a Videotont a záró fordulóban. A kezdő sípszó előtt óriási fekete füstfelhővel demonstrált a Hali Tábor - gyászolva a csapat szezonját.


A második játékrész mozgalmasabban alakult, mindkét oldalon akadt gólszerzési lehetőség, Fiola egy ütközés után vérző fejjel hagyta el a pályát, néha pedig egy-egy bírói tévedés borzolta a kedélyeket. A Haladás a játékrész közepén előnybe került, de a vendégcsapat egy szöglet utáni öngóllal egyenlített, így végül nem jött össze a hazai győzelem.

A Haladás először szerzett pontot a mostani idényben a Vidi ellen, amely az előző két alkalommal 2-0-ra, illetve 1-0-ra győzött.

OTP Bank Liga, 33. forduló:
Szombathelyi Haladás-MOL Vidi FC 1-1
(0-0)

Szombathely, 3340 néző, v.: Pillók
gólszerzők: Priskin (67.), illetve Németh Mi. (80., öngól)
 

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Habovda, Jagodics, Németh Mi., Mohl - Bamgboye (Ofosu, 88.), Golodjuk, Rui Pedro (Németh Má., 86.), Dausvili, Ivanov - Priskin (Gaál, 74.)

MOL Vidi FC: Kovácsik - Fiola (Nego, 60.), Juhász, Elek, Tamás - Kovács, Pátkai, Hadzic, Milanov (Hodzic, 71.) - Scepovic (Huszti, 63.), Futács

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.