Szombathelyi diákok bezsebelték a különdíjakat az Országos Diákfilmfesztiválon

Fehér Buda 2018-08-26 19:04:00
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékei kiérdemelték az aranyesőt.

Három különdíjjal jönnek haza a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium mozgókép- és animáció-készítő szakos növendékei Budapestről. A diákok a 25. Országos Diákfimfesztiválon három különdíjat szereztek, ezek lennének azok:


A következő tanévben érettségiző Balázs Mercédesz Hableány című klipje (Marton Viki azonos című dalából) a"jó hangulatú videoklip" díjat érdemelte ki:

Marton Viki - Hableány (Art Music Video)

A klip a 25. Országos Diákfilmszemlén "jó hangulatú videoklip" indoklással a Polifilm Műhely különdíját kapta. Előzmény: A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium mozgókép- és animáció-készítő szakos diákjai 2017 őszén és telén animációs klipeket készítettek két dalomhoz. A Hableány című dal mozgóképes feldolgozása Balázs Mercédesz festményanimációs munkája.


A szintén jövőre érettségiző Peszleg Barnabás Semmi és minden című klipje (ugyancsak Marton Viki dalából) "a legjobb kísérleti videoklip" nevű díjat nyerte el:

Marton Viki - Semmi és minden (Art Music Video)

A klip a 25. Országos Diákfilmszemlén "a legjobb kísérleti videoklip" indoklással a Polifilm Műhely különdíját kapta. Előzmény: A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium mozgókép- és animáció-készítő szakos diákjai 2017 őszén és telén animációs klipeket készítettek két dalomhoz. A Semmi és minden című dalhoz Peszleg Barnabás készített vegyes technikájú, kísérleti hangvételű adaptációt.


Illetve a júniusban sikeresen szakvizsgázott Varga Gábor Home bank 01-03 című reklámsorozata (amely pedig Czukor Balázs azonos című darbjához animációs videóbetétként készült) mint "átütő erejű reklám" kapta meg a Polifilm Műhely különdíját.


Mindhármuk felkészítő tanárai: w Horváth Tibor média dizájner, Nagy Róbert DLA médiaművész és Vágvölgyi András mozgókép-pedagógus.

Szólj hozzá!

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!

Az airsoft és a szükséges felszerelések

Az airsoft egy izgalmas, taktikai csapatsport, amely az elmúlt évtizedekben világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert.

Magyar–osztrák nyugdíjtanácsadó napokat szervez a Magyar Államkincstár Győrben és Szombathelyen

A rendezvények specialitása, hogy a kihelyezett ügyfélszolgálatokon egyszerre vannak jelen mindkét ország nyugdíjügyintézői, akik segítenek az igénylésben, a jogosultsággal kapcsolatos kérdésekben, és átveszik a szükséges dokumentumokat.

2:1-re legyőzte az ETO FC a Rapid Wien-t a Konferencia-liga play-off első körében

Mindegy mit írtak az osztrák lapok, nem volt ‘megoldása’ a győriek ellen a bécsi alakulatnak. 

21 millió forintból valósult meg több fejlesztés Győrszentivánon, a képviselői keretből

Új játszótér, buszmegálló és felújított óvoda is szerepel a listán.

980 ezer forintért árulják a Haladás NB II-es csapatának levetett mezeit

Ugyanennyi a kikiáltási ára a csapat megmaradt ajándéktárgyainak.

Mi befolyásolja az internetcsomag kiválasztását?

Biztosan te is gondolkodtál már azon, hogy milyen internetcsomag lenne a legjobb számodra.

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka.