Üde színfolt volt a mai MSZP-és, a gyárszalagszerűen egymást követő EP-választási sajtótájékoztatók között.
Az esemény a szokásos módon kezdődött.
Előbb Ipkovich György az Éljen Szombathely-MSZP-DK-Együtt önkormányzati képviselője mondta el, hogy mennyire fontos is a vasárnapi választás. Aztán Kunhalmi Ágnes az MSZP országgyűlési képviselője folytatta azzal, hogy a tét az, hogy marad e a folyamatos fejlődés, vagy szélsőjobbra tolódik e Magyarország. Hiszen Orbán Viktor politikája jobbra tolja az országot, aminek lakói nem azért szavaztak annak idején az Unió mellett, hogy most kivezessék őket onnan.

Szociális Európa, emberközpontú Európa és zöld Európa - ezeket fogalmazta meg jelszóként Kunhalmi.
Aztán Tüttő Kata, a párt EP képviselőjelöltje folytatta. Azt mondha a környezetszennyezés megállítása az egyik legfontosabb feladat az EU-ban. Azt mondta nem szabad hagyni, hogy szétverjék az európai közösséget. Az alacsony magyar fizetéseket azonban fel kell számolni. Ahogy azt is, hogy az magyarok 20 évvel vannak lemaradva a nyugati egészségügytől.
Nemény András az Éljen Szombathely polgármester jelöltje azt mondta, fontos lesz a jó döntés az európai uniós források elosztása miatt is. Szeged, ellenzéki városvezetéssel is, a legtöbb uniós forrást tudta elnyerni az elmúlt ciklusban. Majd azzal folytatta, hogy nekik is fontos a környezetvédelem. Le kell cserélni a régi buszállományt, meg kell oldani a Falco-gyár ügyét is. És az is fontos lesz nekik, hogy utak, járdák, játszóterek épüljenek. Ez utóbbi azért is mert most is van olyan szombathelyi, akinek a környezetében nincsen zöldfelület. Fontos lenne, hogy olyan ellenzéki jelöltek legyenek az Európai Parlamentben, akikkel a helyi politikusok együtt tudnak dolgozni.
És akkor most jöjjön a legkirályabb rész. A politikusok besétáltak az Iseumba, ahol a régészet napja alkalmából nyílt napot tartottak, és ez történt:







A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.
A törés szépen gyógyul - nyugtatott Kondora István.
Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.
A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.
2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.
A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István?
Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.
A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.
Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.
A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.
A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.
Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.
Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.
Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.
Telefonon egyeztetett a két politikus.
Programajánló light - kánikula edition.
A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.
Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.
Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.
