Szólt a magyar himnusz a kajak-kenu vb-n Győrben

Dömötör Gábor 2025-09-04 17:01:00
A nyitónapon erősen indított a magyar kontingens.

Csütörtök délelőtt megkezdődtek a rövidkörös versenyek előfutamai a győri kajak-kenu maraton világbajnokságon, ahol a magyar versenyzők kiválóan szerepeltek. A 3,6 kilométeres futamok három körből és három futószakaszból állnak, a hazai indulók közül pedig mindenki bejutott a délutáni döntőkbe.

A férfi kenusoknál Adolf Balázs magabiztos győzelemmel kvalifikálta magát a húszfős fináléba, míg Uhrin Dávid kilencedik helyével, de jó időeredményével szintén továbblépett. A női kenusok mezőnyében – ahol címvédőként Kisbán Zsófia és Csorba Zsófia képviseli Magyarországot – nem rendeztek előfutamokat, mivel mindössze 18 nevezés érkezett, így a döntőben dől el a helyezések sorsa.

Kajakban a tavalyi bronzérmes Kiszli Vanda előfutam győzelemmel mutatkozott be, Csikós Zsóka pedig a címvédő svéd Melina Andersson mögött a második helyen ért célba, így mindketten ott lesznek az éremcsatában. A férfiaknál a kétszeres olimpiai ezüstérmes Varga Ádám nagyszerű versenyzéssel nyerte futamát, Péli Zalán pedig nyolcadik helyével jutott a döntőbe.

Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Az ifjúsági versenyzők is remekül kezdtek: Reisz Janka, Kolozsvári Lili, Nagy-Rasztotzky Vince és Molnár Merse egyaránt győzelemmel biztosította helyét a fináléban. A rövidkörös döntőket csütörtök délután 15:30-tól rendezték, ahol két magyar is a legjobb három helyezett között húzott át a célvonalon. Kolozsvári Lili 15:54.42 időeredménnyel állhatott a dobogó legtetejére, míg Reisz Jankáé a bronzérem lett, 16:35.06 eredménnyel. Szép volt lányok!

Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség



Szólj hozzá!

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.