Szolnokon szakadt meg az Egis Körmend jó sorozata

Vágvölgyi Bálint 2019-04-24 18:52:00
Ennek ellenére a vasiak maradnak a tabella első helyén.

Bár az első játszott a másodikkal, korántsem volt telt ház Szolnokon, igaz ebben közre játszhatott a korai kezdés is. Kovácsot bár benevezték a hazaiak, de végül még nem lépett pályára bokatörése óta a válogatott hátvéd - írja a BB1.hu, kosaras szakportál.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az elején, bár többnyire a Körmend vezetett. Feszült volt a hangulat a pályán, paprikás a lelátón. A higgadtságáról ismert Vojvoda kapott technikait reklamálásért az utolsó percben, és éppen az ő kosara zárta az első negyedet (19-20).

Eltelt másfél perc, Vojvoda újabb hármasával visszavette a vezetést az Olajnak. 11-2-vel kezdtek a hazaiak, Zollner azonnal időt kért, extázisban volt a Szolnok. A Körmend hat emberrel is megpróbálta – egy cserénél Price elfelejtett lejönni –, a bónusz büntetőt is értékesítette a bajnok. Kemény, férfias csata volt, 35-30-nál Alekszics kért időt. A Körmend nem adta fel, 38-30-ról is kiegyenlített. Az egyébként szintén remekül játszó Malasevics triplájával ért véget az első félidő (50-43). 60 %-kal dobott a Szolnok.

A fordulás után tovább nőtt, kétszámjegyűvé vált a különbség, a huszonharmadik percben, Delas kosara után, 56-45-nél mégis a Szolnok kért időt. Bradford egymás után két hármast is bepörkölt. Bár benézett tízen belülre az MTE, megrázták magukat a fehér mezesek, 67-56-nál Zollner hívta magához játékosait. Csorvási a harmadik negyed utolsó percében – mindössze három és fél percnyi játék után – kipontozódott. 68-58-ról indult a záró felvonás.

A három negyeden át csendes Price szórta meg magát, 71-67-re fel is jöttek a vasiak, két és fél perc után időt kellett kérnie Alekszicsnek. Milosevic a 34. percben kipontozódott, nem sokkal később Price büntetőivel feljöttek kettőre a vendégek (78-76). Vojvoda szerezte meg harminckettedik pontját, másfél perccel a vége előtt jött is a körmendi timeout. Bradford büntetői lejöttek, aztán sorban jöttek a triplák: Rudner, Hammonds és Price. Húsz másodperc volt hátra, 85-82-nél Alekszics kért időt. Vojvoda és Thames sem hibázott a büntetővonalról. 87-84-nél, tizenkét másodperccel a vége előtt Zollner kért időt. Vojvodától a végén egy büntetői is elég volt ahhoz, hogy behúzza a rangadót a tartalékos Olaj.

Ezzel megszakadt a Körmend tizenegy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, a Szolnok együttese viszont a 2018/19-es bajnoki szezonban hazai pályán még mindig veretlen, ez már tizenöt találkozót ölel fel.

Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend 88-84 (19-20, 31-13, 18-15, 20-26)

Felsőházi középszakasz, 5. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Györffy P. A., Tözsér D., Nagy V. (Faidt M.)

Szolnok: Vojvoda 35/21, Frank 3, Malasevics 17/9, N. Milosevic 8, Andric 9. Csere: Airington 6, Rudner 3/3, Tóth 7.

Körmend: Bradford 15/12, Németh 7/3, Price 17/3, Hammonds 6/6, Delas 7. Csere: Csorvási 2, Ferencz 14/12, Thames 16/3.

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.