Szinte az összes nagy futóverseny zöldre vált 2021-től

Kovács Lilla 2020-11-25 19:28:00
Az Ultrabalaton már idén is műanyag mentes volt, rengetegen követik a példájukat.

Facebook-bejegyzésben tudatta több, magyarországi versenyszervező, hogy az Ultrabalaton példáját követve jövőre ők maguk is zöldre váltanak, tehát a frissítőpontokon sem lesz egyszerhasználatos műanyagpohár.

A terepfutóversenyeken ez már korábban is bevett gyakorlat volt, de az aszfaltos versenyek szinte mindegyikén műanyag poharakat használtak a frissítéshez - ezzel nem kis szemetet termelve. Korábban a versenyszervezőket több támadás is érte emiatt, négy éve a Vivicitta városvédő futáson készült az alábbi kép, a verseny másnapján a Budapesti Sportiroda munkatársai motorcsónakokkal szedték ki a Dunából a poharakat - írta meg akkor az index

 

Log into Facebook

null

 

Az Ultrabalatonon már idén sem használtak a frissítőpontokon egyszerhasználatos műanyagot, a versenyzők a saját poharaikba és kulacsaikba kérhették a frissítést, a versenyt megelőző tésztapartin papírtányért használtak, és a versenyzők szelektíven is kitudták dobni a felgyülemlett szemetüket. A szervezők azt írják, remélik, hogy további szervezők is csatlakoznak majd a kezdeményezéshez. 

 

Log into Facebook

null

 

 

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.