Szijjártó Péter külügyminiszter Szíjj László adriai luxusjachtján bekkeli ki a fehérorosz válságot

ugytudjuk.hu 2020-08-18 14:27:50
A magyar külügyminiszter látszólag lázas munkával tölti az idei nyarat, elég csak meglátogatni Facebook oldalát hogy erről meggyőződjünk: irodai környezetben, öltönyben, mobiltelefonnal a kezében egyeztet a minszki helyzetről magasrangú külföldi politikusokkal, külügyminiszter kollégákkal az elmúlt napokban. Ehhez képest augusztus 16-án, vasárnap a Lady MRD-en, a Szíjj László tulajdonában lévő luxusjachton láttuk és fotóztuk a miniszter urat az Adrián, Horvátországban, Biograd Na Morutól 25 kilométerre délre, a Kornati-szigetek alatt, a szárazföldtől mintegy 15 kilométeres távolságra, családja körében, nyaralás közben.

“Minden túlzás nélkül égnek a vonalak miniszterelnöki és külügyminiszteri szinten is a minszki fejlemények kapcsán. Ma reggel a három balti külügyminiszterrel, Edgars Rinkēvičs lett, Urmas Reinsalu észt és Linas Linkevicius litván kollégával beszéltünk, majd egyeztettem Miniszterelnök úrral, aki Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnökkel tárgyalt telefonon” – írta a külügyminiszter hétfőn, dolgozószobában telefonálós képet mellékelve a poszthoz.

 

Security Check Required

null

 

„Az európai politikai közvéleményt továbbra is a minszki helyzet foglalkoztatja. Ma telefonon beszéltem is erről Josep Borrellel, az Európai Unió külügyi főképviselőjével és Heiko Maas német külügyminiszter-kollégával” – ezt vasárnap posztolta, itt egy tárgyalóteremben mobilozik öltönyben. A magyar kormányt korábban számos kritika érte amiatt, hogy napokig nem szólalt meg a belarusz válságról.

 

Security Check Required

null

 

Ehhez képest ugyanezen a napon, augusztus 16-án vasárnap a Lady MRD-en, a Szíjj László tiszakécskei nagyvállalkozó által birtokolt máltai offshore cég tulajdonában lévő luxusjachton láttak és fotózta a miniszter urat az Adrián, Horvátországban, Biograd Na Morutól 25 kilométerre délre, a Kornati-szigetek alatt, a szárazföldtől mintegy 15 kilométeres távolságra az Átlátszó.hu.

Feltételezésük szerint a külügyminiszter ekkor már jó pár napja a Mészáros Lőrinc köre által is használt luxusjachton pihent családja körében. A Lady MRD augusztus 8 és 11 között Sibenik kikötőjében tartózkodott, innen 12-én a közeli Spliti öbölbe ment, majd a reptér alatti öbölben várakozással töltötte a déli órákat. Szintén ezen a napon délelőtt 10 óra körül az OE-LEM magángép megérkezett Splitbe. Ezt az osztrák bejegyzésű luxusrepülőgépet korábban Orbán Viktor miniszterelnök is használta.

A Lady MRD ezután elindult Splitből, augusztus 13-án csürtörtökön Visen, a Komiza melletti partrészen horgonyzott le, majd északnak fordult, és pár napot a parttól távol a Kornati szigetek öbleiben töltött. Vasárnap reggel Zut szigete mellett szedte fel a horgonyt, és indult vissza délre.

A Lady MRD luxusjachtot végül vasárnap, egy 2×225 lóerős bérelhető gumicsónakkal cserkészte be az Átlátszó:

 

 

Találkozásuk, a könnyű és gyors bérelhető gumicsónak közelsége szemmel láthatóan váratlanul érte a külügyminiszter urat, annyira, hogy mintegy 5-10 perc telt el, mire vízre rakták a legénység két tagját egy jetskivel, hogy megtudják, ki és milyen célból készített felvételeket a hajóról és az utasokról.

Ami ezután következett, szintén beszédes: negyed óra múlva a Lady MRD-en kikapcsolták az AIS-t (Automatic Identification System), a tengeri navigáció legfontosabb berendezését, és a luxusjacht eltűnt a térképről.

Az elmúlt években sokszor írt az Átlátszó arról, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök által is használt, osztrák bejegyzésű, OE-LEM lajstromjelű luxus magánrepülőgép többször is pontosan oda repült a horvát tengerpartra, ahol éppen a Lady MRD nevű, máltai bejegyzésű luxusjacht tartózkodott. A 7 milliárd forint értékű luxusjachtról fotókat és drónfelvételeket is készítettek.

 

Orbán Viktor, a magánrepülőgép, a luxusjacht, és a Mészáros-klán - tudjuk, hol nyaraltak idén nyáron

Idén nyáron sokáig követtük két exkluzív jármű, egy magánrepülőgép és egy luxusjacht útját szerte Európában, és közben a magyar kormányzat és holdudvara különböző szereplőire bukkantunk. Lefotóztuk, ahogy Orbán Viktor miniszterelnök az osztrák lajstromszámú magánrepülőgéppel érkezett haza Budapestre a Videoton bulgáriai meccse után.

 

A NER-elit köreiben népszerű jacht valódi tulajdonosát azonban egy máltai offshore cég rejtette – eddig, mert nemrégiben egy pénzmosás elleni uniós direktívának köszönhetően a máltai offshore cégek valódi tulajdonosainak kilétét nyilvánosságra hozták. Az adatbázisból kiderül, hogy az Artemy és a Lady MRD nevű jachtokat üzemeltető L&L Charter Ltd. valódi tulajdonosa Szíjj László, az építőipari cégeivel rengeteg állami és önkormányzati megbízást elnyerő tiszakécskei nagyvállalkozó, a negyedik leggazdagabb magyar.

 

Szíjj László a Lady MRD és az Artemy jachtokat birtokló máltai offshore cég valódi tulajdonosa

Az elmúlt két évben sokszor írtunk arról, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök által is használt, osztrák bejegyzésű, OE-LEM lajstromjelű luxus magánrepülőgép többször is pontosan oda repült a horvát tengerpartra, ahol éppen a Lady MRD nevű, máltai bejegyzésű luxusjacht tartózkodott. A 7 milliárd forint értékű luxusjachtról fotókat és drónfelvételeket is készítettünk.

 


Fotók, szöveg: Németh Dániel / Átlátszó.hu

Szólj hozzá!

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.