Szerdán startol a VI. Savaria Filmszemle

VPP 2019-05-21 07:25:00
Idén 224 alkotást neveztek be a készítők, melyeket ingyenesen tekinthet meg a filmszerető közönség.

80 diákfilm, 93 dokumentumfilm, 24 filmetűd és 27 kisjátékfilm közül kell kiválasztania a legjobbakat a neves szakemberekből álló zsűrinek. A benevezett filmek hossza együtt meghaladja a 84 órát, ezért a filmszemlén szereplő alkotások előzsűrizésen estek át.
    

A zsűri tagja András Ferenc Kossuth-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer; Koltay Gábor Balázs Béla-díjas filmrendező és Halmy György rendező, forgatókönyvíró, producer. A díjkiosztó gálát az Agora Filmszínházban tartják péntek délután. 
 

A filmszemle kísérőrendezvényeként szerdán délelőtt irodalmi séta indul a Kőszegi utcai TIT székháztól Szombathely belvárosában Fűzfa Balázs irodalomtörténész kalauzolásával; csütörtökön délután pedig építészeti sétát tehetnek az érdeklődők Szombathelyen Balogh Péter építész vezetésével.
    


Ugyancsak csütörtök délután a TIT székházban beszélgetést terveznek a Magyar Művészeti Akadémia akadémikusaival. A filmszemle versenyprogramját ingyenesen tekinthetik meg az érdeklődők. (MTI)

Szólj hozzá!

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el.