Szégyen, ahogy a Szombathely szívében lévő Gayer Park kinéz

VPP 2019-08-16 16:00:00
Ezen a helyen pici gyerekek játszanak.

Bátran mondhatjuk, hogy most már állandó problémának számít a szombathelyi Gayer Parkban lévő szemét. A játszótér mellett bulizó, italozó tinédzserek, alkoholisták és hajléktalanok hulladéklerakónak nézik a parkot. Üres üvegek, műanyagflakonok, mekis zacskók és csomagolások, használt óvszerek és temérdek mennyiségű cigarettacsikk díszíti a város egyik legszebb parkját, a játszóteret. És ez bizony nem egyedi eset.

Tavaly például néhány önkéntes a kutyapárt helyi passzivistáival karöltve gyűjtött össze közel 20 zsák szemetet csak a parkban, majd továbbvitték és letették a szombathelyi Városháza elé, ahonnan láss csodát, fél órán belül elvitették a hulladékot. Ott valószínűleg zavaróbb a szemét látványa, mint a közparkokban.

Most sem jobb a helyzet a Gayerben. Amellett, hogy saját szemünkkel is nap, mint nap megbizonyosodunk róla, felháborodott olvasónk két videót küldött a játszótér mellett uralkodó állapotokról (érdemes egyébként saját szemünkkel is megnézni, mert semmilyen kép nem adja vissza a valóságot):

Tele szeméttel a szombathelyi Gayer park

Uploaded by ugytudjuk on 2019-08-16.

Az a néhány kuka, ami ki lett téve, nonstop tele van, szó szerint folyik ki belőle a szemét, de azért azt elmondhatjuk, hogy legalább most nem már könnyen mozdítható, felgyújtható műanyag kukákról van szó, mint régebben. 

Tele szeméttel a szombathelyi Gayer park

Uploaded by ugytudjuk on 2019-08-16.

Három + 1 dolog biztos:

- még több kuka kellene

- sokkal többször kéne üríteni a hulladékgyűjtőket

- az emberek menthetetlenek, ha szemetelésről van szó

+ 1 : a közelgő Karneválnak (és választási kampánynak) hála, ma már láttunk arra közmunkásokat. Pár napja végre lenyírták az eddig magasról leszart gigagazt a patakparti sétány mellett, talán a szemétszedésre is sor került cikkünkig.

A kérdés az, hogy vajon miért csak ilyenkor szedik rendbe a várost? Miért nem természetes a köztisztaság és a dzsungel felszámolása? És az embereknek miért nem természetes, hogy nem tesszük tönkre a környezetet, amelyben élnünk kell? 

Szólj hozzá!

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.