Söpréssel jutott bajnoki döntőbe a Falco

ugytudjuk.hu 2019-06-07 19:28:00

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 102-75 (28-24, 23-25, 26-10, 25-16)
Elődöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Cziffra Cs., Papp P., Török R. (dr. Gincsai J.)

Falco: Govens 14/3, Curry 17/12, Váradi 18/6, Bruinsma 14, Reddic 14. Csere: Tóth N. 10, Perl 4, Balmazovics 4, Bíró 5/3, Hódi -, Verasztó -, Körmendi 2.

Szolnok: Airington 12, Pallai 18/6, Vojvoda 18/6, Malesevics 9/6, N. Milosevic 16/3. Csere: Várbíró 2, Balogh -, Orbán -, Gilszki -.

Ahogy azt a BB1 kosarasportál is megjósolta, Airington-Pallai-Vojvoda-Malesevics-Milosevic ötössel kezdett a bajnok.

Milosevic jegyezte az első kosarat. A Falco vezetgetett, de jól tartották magukat a vendégek. A hetedik percre meglógott tízzel a Szombathely (22-12). Pallai ügyeskedett, miközben elkezdtek könnyelműsködni a vasiak, az utolsó percre fel is jött a címvédő 24-22-re, végül az első negyed 28-24-es állással zárult.

Curry hármasára Pallai felelt, sőt Malesevics is kintről volt eredményes. 33-32-nél kezdtek elszabadulni az indulatok, Alekszics gyorsan időt is kért. Továbbra is ment a húzd meg – ereszd el, a tartalékos, ám annál lelkesebb vendégek folyamatosan ott tapadtak a hazaiak nyakán. Malesevics büntetőkből egyenlíthetett volna, de a második kimaradt, Pallai viszont eszméletlen volt, triplájával elérte a tizennégyet, nem mellesleg a táblán 45-45 állt. Sőt Vojvoda büntetőivel még fordított is az Olaj. Curry zsákolásával 51-49-cel fordultak a csapatok.

A szünetben mindenki Pallairól beszélt. Rendkívül feszülten szívta a bagót a félidőben Okorn mester, aki aztán rendet tett a fejekben. Megnyomta a harmadik negyed elejét a Falco, a játékrész derekán, 67-55-nél Alekszics kért időt. Hiába, a húszat súrolta a különbség. Ez a huszonkilencedik percre meg is történt. 77-59-ről várták a csapatok a folytatást.

A mérkőzés eldőlt, az olló egyre nagyobbra nyílt, már csak a végeredmény volt a kérdés. Száz fölé jutottak a vasiak, az utolsó néhány percre megérkezett a szolnoki keménymag is, így a két tábor elkezdte kóstolgatni egymást. A Falco teljesen megérdemelten jutott túl a negyeddöntő után az elődöntőn is söpréssel, a megfogyatkozott bajnokcsapat előtt viszont le a kalappal, számukra marad a bronzcsata. „Vár a finálé!” – zengett a hazai B-középből.

(BB1)

Kiss & Go táblákat tesznek ki több győri óvoda és bölcsőde közelébe

Reggel és délután pár percig parkolójegy váltása nélkül lehet várakozni.

1,4 millióval kopasztották meg, pedig elsőre nem hitte el a csalók meséjét

Az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

Kihelyezett hulladékudvar lesz Gyirmóton szombaton

A MOHU Zrt. kérésére a beszállítani kívánt hulladékot a kihelyezett gyűjtőhelyen hulladék fajtánkként mérlegelni szükséges.

Szétverte a börtöncellát egy férfi a szombathelyi börtönben

Cselekményével közel 200 ezer forint kárt okozott.

Napos, gomolyfelhős idő várható pénteken

A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.

Bebes István, körmendi polgármester feljelentést tesz, mert közadatokat jelentetett meg az Ugytudjuk.hu

A város első embere szerint üzleti titok egy közpénzből felújított, nemzeti vagyonnak minősülő épület üzemeltetésére tett pályázati ajánlat.

MÁV: Szombattól folytatódik a tavaszi utómunkálat a győri fővonalon

A Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon a karbantartás második fázisa érinti az S10-es, S12-es és G10-es járatokat, a szombathelyi Savaria IC-ket és a soproni InterCityket.

„Rohadjon meg minden kék!” – 80 nap elzárás jár a szombathelyi rendőr fenyegetéséért

Bíróságról börtönbe szállítás közben fenyegetőzött a rab.

A szentiváni civil jelölt Pintér Bence polgármesterjelöltségét támogatja

Pintér Bence egyesülete pedig úgy támogatja dr. Balog-Farkas Renátát, hogy nem indulnak el a szentiváni körzetben.