Egy ausztrál szörfös saját maga evezett a partra, miután kiharapott belőle néhány darabot egy cápa

Fehér Buda 2020-12-08 16:02:02
A férfi szerint olyan érzés volt, mintha elütötte volna egy teherautó.

Helyi idő szerint vasárnap délután rátámadt egy szörfösre egy fehér cápa Ausztrália partjainál. A szörfös hátába, a fenekébe, majd a könyökébe is beleharapott a cápa, ezután még a férfi szörfjéből is kiharapott egy darabot, majd csodával határos módon eltűnt. A 29 éves férfi ezután saját magát mentette ki a vízből, majd a strand parkolójában egy másik szörföstől kért segítséget.

A férfi nem habozott, a kocsijába tessékelete a sérült szörföst, majd egy közeli kórház felé sietett vele, miközben kihívta a mentőket. A mentők végül félúton találkoztak a szörfösökkel, az út szélén életmentő beavatkozást hajtottak végre a 29 éves férfin, akit később mentőhelikopterrel vittek kórházba, írja az Independent.

A szörfösnek szerencséje volt, a mentőknek sikerült megmentenie az életét, A férfi később egy levélben köszönte meg a mentőknek, hogy gyorsan a segítségére siettek. A levélben azt is leírta, hogy az egész olyan volt, mintha egy teherautó hajtott volna át rajta. A történtek ellenére a férfi azt mondja, iszonyúan szerencsének érzi magát, hogy túlélte a találkozást egy fehér cápával, és abban reménykedik, hogy teljesen felépül majd a sérüléseiből.

A hasonló támadások egéybként igencsak ritkák, ennek ellenére idén már nyolc halálos áldozatot szedtek a cápák Ausztrália parjtainál. Legutoljára nagyjából két héttel ezelőtt, ekkor az ország nyugati partjainál halt bele egy 55 éves férfi egy cápatámadásba. A helyszínre érkező rendőrök később rálőttek a cápára, ami a támadás után még hosszabb ideig a part közelében ólálkodott. Azt nem tudni, hogy sikerült-e megsebesíteni az állatot.

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.