Rövid karrier: Gál Sándor már nem titkára a szombathelyi Fidesz frakciónak

Farkas Bazsi 2020-02-12 17:29:00
Éppen, hogy kinevezték, már le is mondott.

Tegnap írtunk róla, hogy a szombathelyi Fidesz alelnöke, a Bucsuban függetlenként polgármester választást nyert Gál Sándor lett a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció titkára. 

Bár kérdésünket már korábban elküldtük a szombathelyi városházára, választ azonban csak tegnap kaptunk. A hivatali gyakorlat egyébként is az, hogy csak akkor adnak választ, ha valami hivatalossá vált, így ez esetben a frakciótitkárok kiléte.

Gál ma közleményt küldött el szerkesztőségünknek, ezt most változtatás nélkül közöljük is.


Tisztelt Szerkesztőség!

Az ugytudjuk.hu internetes portálon 2020.02.11-én megjelent „ A HALADÁS SPORTKOMPLEXUM KORÁBBI ÜGYVEZETŐJE, BUCSU POLGÁRMESTERE, MOST A SZOMBATHELYI FIDESZ-FRAKCIÓ TITKÁRA LETT" című, Farkas Bazsi által írt cikk tartalmához alábbi tájékoztatást kívánom adni, melyet kérek megjeleníteni ugyanezen hírportálon – a pontos, alapos tények ismeretének mélyítése, az olvasók
félrevezetésének elkerülése érdekében:


Szombathely MJV Önkormányzatával kötött megbízási szerződésem, -melynek tárgya a frakcióvezető feladatai ellátásának támogatása, szervezése- közös megegyezéssel, 2020. február 17. napjával való felbontását, az önök cikkének (2020.02.11-i) megjelenése előtt
már kezdeményeztem. 

Tájékoztatom továbbá, hogy Bucsu község polgármesteri tisztségét társadalmi megbízatásként látom el.

2020. február 12.

üdvözlettel:
Gál Sándor

 

Szólj hozzá!

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.