Részecskegyorsítót akarnak építeni a Holdon

Székely Zoárd 2020-06-18 06:45:00
Merész ötlettel álltak elő.

Részecskegyorsítókat építeni a Földön mindig nagyon nehéz és bonyolult feladat – Nikolai Zaitsev, aki a magasenergiájú fizika professzora, egész egyszerűen azzal oldaná meg a problémát, hogy a Holdon húzna fel ilyet, írja a Futurism.

Zaitsev egy elemzésében kifejti, hogy a Holdon már alapvetően rengeteg feltétel adott az ütközéses kísérletekhez, például az alacsony hőmérséklet, ami a szupravezető anyagokhoz szükséges, ezek gyorsítják fel a részecskéket. Ezen kívül vákuum is van, ebben nincsenek kósza atomok, amelyeknek a vizsgált részecskék kéretlenül nekiütközhetnek.

A fizikus egy kicsit bátrabb tervekkel is előállt: mivel a Hold mozgása a Földhöz viszonyítva kötött, ezért elméletben megoldható lenne, hogy egy részecskesugarat irányítsunk a bolygónkra, ami kozmikus részecskékkel, sőt, akár neutrínókkal is bombázza azt.

Ez azért lehetne hasznos fizikusok számára, mert nem kellene arra várniuk, hogy a részecskék véletlenszerűen elérjék a Földet.

Persze mindez egyelőre csak elmélet, hiszen nemhogy részecskegyorsítót, de más, egyszerűbb épületeket sem sikerült még a Holdon építenünk. Ahogy azonban kiépül a ciszlunáris gazdaság, az ilyen projektek is előtérbe kerülhetnek.

Szólj hozzá!

Csatornajavítási munkák miatt lesz forgalmirend változás Győrben a Nagysándor József utcában

Megértést és türelmet kér a Pannon Víz, várhatóan 5 hétig tart a munka.

A levegőhálózat jelentősége ipari környezetben

A modern ipari környezet elképzelhetetlen jól működő levegőhálózat nélkül.

30 éve nincs gazdája az M19-es autópálya győri felhajtójának

Tulajdonosa több is van, mégsem tartja karban senki. 

Térformálás tolóajtókkal: kreatív megoldások és praktikák

Lakások belsejének átalakításakor különböző tényezőket érdemes figyelembe venni, hogy az esztétikum és a funkció harmonikus egységet alkosson.

Zalaegerszeg fideszes polgármestere Nemény András vendége volt a Karneválon

Mindketten hiszünk a korrekt párbeszédben és egymás kölcsönös tiszteletében - írta Balaicz Zoltán.

Simon Attila: Nem én fúrtam meg Vígh Ferencet

Szurkolói pletykákra regált a labdarúgó edző.

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!

Az airsoft és a szükséges felszerelések

Az airsoft egy izgalmas, taktikai csapatsport, amely az elmúlt évtizedekben világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert.

Magyar–osztrák nyugdíjtanácsadó napokat szervez a Magyar Államkincstár Győrben és Szombathelyen

A rendezvények specialitása, hogy a kihelyezett ügyfélszolgálatokon egyszerre vannak jelen mindkét ország nyugdíjügyintézői, akik segítenek az igénylésben, a jogosultsággal kapcsolatos kérdésekben, és átveszik a szükséges dokumentumokat.

2:1-re legyőzte az ETO FC a Rapid Wien-t a Konferencia-liga play-off első körében

Mindegy mit írtak az osztrák lapok, nem volt ‘megoldása’ a győriek ellen a bécsi alakulatnak.