Rendkívüli közgyűlés lesz pénteken Győrben: átalakítják a közterület-felügyeletet

Pintér Bence 2020-08-12 13:55:00
Dézsi Csaba András polgármester egy sor ügyben tett le javaslatokat a közgyűlés elé.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Rendkívüli közgyűlést hívott össze péntekre Dézsi Csaba András (Fidesz) győri polgármester, ahol egy sor ügyről döntenek majd a város képviselői.

A legnagyobb és legfontosabb ügynek a közterület-felügyelet átalakítása tűnik,

amelynek részleteit, tehát a konkrét javaslatot csak az ülés előtt osztják ki a képviselőknek. A javaslat egész pontosan a „Győri Önkormányzati Rendészet jogutódlással történő megszüntetésére, különválás útján történő szétválással, és ezzel összefüggésben a Városrendészet Győr költségvetési szerv, valamint Mezőőri és Parkőri Szolgálat Győr költségvetési szerv létrehozására” vonatkozik.

De ezen kívül is lesznek érdekes ügyek, ilyen például az, hogy a közgyűlés várhatóan kiírja a buszközlekedés működtetéséről szóló pályázatot, amire egyébként nem csak a közben MÁV alá szervezett, központosított Volán, de bármilyen EU-s cég pályázhat.

Az önkormányzat szervezeti és működési szabályzata is módosul, ennek egyik oka, hogy a koronavírus alatt kiderült, hogy a jelenlegi szabályzat alapján nehézkes adományokat elfogadnia és adnia a városnak, ezen a területen bővülnek a polgármester jogkörei. Ezen felül ezentúl nem péntek, hanem kedd lesz a közgyűlések napja, és az Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottság létszáma két (egy képviselő és egy nem képviselő) fővel bővül, így 15 főből fog állni.

A Polgármesteri Hivatal SZMSZ-e is módosuk, bár az a javaslat alapján egyelőre nem túl egyértelmű, hogy miért. A szöveg leginkább az időközben a gyakorlatban meglépett szervezeti átalakításokat kodifikálja, például a Kommunikációs és Szervezési Osztály működésével kapcsolatban.

A polgármester javaslatára megindítják a győrszentiváni Tölgyeserdő helyi jelentőségű védett természeti területté nyilvánítását,

amennyiben ezt a közgyűlés elfogadja. Az építményadóról szóló törvény is módosul, mivel a kormány döntése nyomán a továbbiakban nem szedhetnek adót reklámplakátok után az önkormányzatok

Dönt a közgyűlés ezen felül két támogatásról, az egyik egy külső szerv támogatása, amelynek anyagát csak az ülés előtt osztják ki, a másik esetben pedig a Balla Jenő független képviselőhöz kötődő Győri Bothúzó és Tradícionális Népi Játékok Egyesület kap Balla Jenő javaslatára 980 ezer forint támogatást edzőterem bérlésére a polgármesteri keretből. Balla Jenő sport-, és egyéb egyesületei egyébként korábban egy sem kapott pénzt a civil pályázaton. Így néz ki a bothúzás egyébként:

Egyre népszerűbb a bothúzás

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.