Rekordszámú gólyafióka cseperedik a kőszegi gólyaudvarban

Vágvölgyi Bálint 2020-06-06 08:04:00
13 fióka kelt ki a tartósan sérült madarak földre épült fészkeiben.

Idén volt az eddigi legsikeresebb költés az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság Chernel-kerti Madárvédelmi Mentőközpontjának gólyaudvarában. Az itt élő, maradandóan sérült fehér gólyák minden évben párba állnak és egészséges fiókáikkal gyarapítják a vadon élő állományt - olvasható a Őrségi Nemzeti Park honlapján.

Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont

Nem most van a favágás ideje! Idén már több fészekaljnyi madárfió... ka került be Madárvédelmi Mentőközpontunkba azért, mert kivágták a számukra otthont adó fákat, bokrokat. Ezeknek a fiókáknak a felnevelése nem egyszerű feladat és sajnos nem is minden esetben sikeres. Természetes közegben, szüleik mellett sokkal több esélyük van a túlélésre.

13 fióka kelt ki a tartósan sérült madarak földre épült fészkeiben. Az idei szép szaporulatnak nagy jelentősége van, hiszen a hazai gólyaállomány az utóbbi években lassú csökkenést mutat. A Chernel-kertben gondozott madarak legalább négy, a természetből hiányzó fészket pótolnak.

 A mentőközpont egyik épületén álló gólyafészektartó egy vadon élő gólyapárnak is otthont ad, ők négy fiókáról gondoskodnak.

Rekordszámú gólyafióka cseperedik a Chernel-kert gólyaudvarában!

Rekordszámú gólyafióka cseperedik a Chernel-kert gólyaudvarában! 13 fióka kelt ki a tartósan sérült madaraink földre épült fészkeiben. Az idei szép szaporula...

A gólyafiókák gyűrűzésére június 11-én 14 órakor kerül sor a Chernel-kertben, ahová szeretettel vár minden érdeklődőt az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság!

Szólj hozzá!

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.