Porosenko hívei símaszkban törtek be az Ukrán Állami Nyomozóirodába

ugytudjuk.hu 2019-07-16 06:08:00
Petro Porosenko volt ukrán elnök hívei tüntettek hétfőn az ukrán Állami Nyomozó Iroda (DBR) előtt, közülük néhányan az épületbe is behatoltak - közölte Roman Truba, a DBR igazgatója.

Az Ukrajinszka Pravda hírportál által idézett közleményben Truba szerint Porosenko hívei ily módon próbálnak nyomást akarnak gyakorolni az általa vezetett nyomozóhatóságra annak érdekében, hogy állítsák le azokat a vizsgálatokat, amelyekben Porosenko érintett. A tüntetők követelték továbbá Truba menesztését is - írja az MTI.

Truba szavai szerint az épületben tüntetők elállták a ki- és bejáratokat, európai nemzetközi partnerekkel való találkozókat hiúsítottak meg. Voltak közöttük, akik símaszkot viseltek és poroltó készülékeket vittek be magukkal az épületbe. Szerinte akciójukkal oly módon akadályozták az iroda működését, ami túlmegy a jog által megengedett kereteken. 

A hírportál emlékeztetett arra, hogy Andrij Portnov, a 2014-ben Oroszországba menekült Viktor Janukovics volt ukrán elnök egykori hivatalvezetőjének helyettese - miután májusban visszatért Ukrajnába - több tucatnyi feljelentést tett Porosenko ellen. Az Állami Nyomozó Iroda nyolc ilyen bűnvádi eljárásban folytat vizsgálatot, amelyekben érintett Porosenko.

Ezek között van a tavaly novemberi ukrán-orosz tengeri incidens is, amelynek során 24 ukrán haditengerész esett orosz fogságba, és egy másik, nem rég kirobbant botrány is, amely komoly társadalmi felháborodást váltott ki a július 21-i parlamenti választás előtt: nyilvánosságra került hogy 2014 és 2019 márciusa között áron felül vásároltak az ukrán hadseregnek 20 ezer olyan rossz minőségű golyóálló mellényt, amelyet kisebb kaliberű lövedékek és repeszek is átütöttek a laboratóriumi teszteken, valamint lakhatásra alkalmatlan sátrakat.  

Porosenko szerdára idézést kapott a nyomozó irodától, ahol a dokumentum szerint tanúként akarják kihallgatni egy pénzmosási ügyben, amelyről szintén Portnov tett feljelentést. Truba ugyanakkor visszautasította közleményében Porosenko híveinek azt a vádját, hogy az általa vezetett nyomozószerv Portnov utasításait hajtaná végre. (MTI)

Szólj hozzá!

Anyaegyesülete elbúcsúztatta az olimpiai bajnok Pars Krisztiánt

A civil élettel kapcsolatban még "kiforratlanok" a tervei.

A medence tisztaságának titka: az automatizált tisztítórendszerek

Ha valaha is elgondolkodtál azon, hogyan lehetne könnyebbé tenni a fárasztó medencetakarítást, jó helyen jársz. 

Közös felfedezések a párkapcsolatban

A párkapcsolat örömforrást jelenthet mindkét fél számára, függetlenül attól, hogy monogám vagy nyitott kapcsolatról van szó. A közösen megélt intimitás és vágy, amelyet időnként egészen új szintre emelhetünk, megnyithat egy új világot a szeretett személy számára.

Mire jó egy mini kompresszor?

Vannak olyan eszközök, amelyeknek otthon és ipari területeken is egyaránt nagy hasznát tudjuk venni - ezekről a szakmai hírekben is sokat olvashatunk.

Eljárás folyik a Haladás labdarúgó-csapat frissen kinevezett vezetőedzőjével szemben

Korábban két szombathelyi önkormányzati cégben dolgozóval szemben indult eljárás. Egyikük sem maradhatott a helyén.

Győri városi kitüntetésekhez várják a javaslatokat

Január 30-ig lehet Pro Urbe és díszpolgári címre jelölteket állítani.

Kilépett a pártból a Vas megyei LMP elnöksége

Németh Ákos, Gálffy Áron, és Hisham AbdulGhafoor is otthagyta a zöldeket.

Férfi kosárlabda Eb-selejtező - Hanga Ádám nélkül a magyarok

Február 20-án Szombathelyen folytatja a csapat.

Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzője

Rózsa Dániel a kapusedző, Jakab Ferenc a masszőr, míg Márkus Gábor a technikai vezető.

Távozott Zdravko Bošković az Egis Körmendtől

Lejárt a két hónapos szerződése.

A városvezetés most azon dolgozik, hogy Szombathely lakossága minél egészségesebb legyen

Mozgásra buzdítás, szűrővizsgálatok, egészséges étrend is szerepel a Viva Savaria programban.

A ChampSport menedzserirodához igazolt Pődör Rebeka

Jelenleg az SZKKA sikere a játékos számára a legfontosabb.

Téli autózás szabályai

Megérkezett a hűvös őszi idő, és a tél is itt van a sarkon. A hidegebb időjárás komoly fejtörést tud okozni az autósoknak, és bizony jobban oda is kell figyelniük arra, hogyan közlekednek. Lássuk, milyen szabályok vannak, melyeket a téli autózás során érdemes betartani.

Intercityvel ütközött egy sárvári sofőr

A hátsó ülésen utazott a vádlott élettársa és egyéves gyermeke is.

MOHU: már több mint egymilliárd palackot váltottak vissza Magyarországon

A Győr-Moson-Sopron megyei lakosok, az egyik legszorgalmasabban gyűjtöttek.

Forray: Az egész MTE-családnak össze kell fognia, hogy együtt érjünk el újabb sikereket

Sérüléshullám nehezíti a körmendi kosárlabda-csapat további szereplését. Most Durázi Krisztoferre vár hosszabb kihagyás.

Hogyan számíthatjuk ki az 1 m3 gáz árát 2025-ben?

A lakossági gázár kiszámítása gyakran bonyolultabb, mint elsőre gondolnánk. Nem elég az 1 m³ gáz egységárát ismernünk, hiszen a végső költségeket számos tényező befolyásolja, mint például az alapdíj, a fogyasztási díj és a különféle adók. 2025-ben ezek az összetevők továbbra is meghatározzák a gázszámlák összegét.