Pitiánerség a köbön! Túl sok lett a jó tanuló Zuglóban, ezért inkább egyik gyereknek sem adták oda a beígért oklevelet

VPP 2019-07-17 17:15:00
Meghirdették a "100 ötös" programot, de annyian teljesítettek jól, hogy a végén inkább lefújták.

Döbbenetesen piti esetről számolt be az Indexnek az egyik diák édesanyja. A gyerekek hiába fáradoztak a jeles eredményekért, az ígéretek ellenére senki nem kapott dicsérő oklevelet év végén.

A történet szerint a zuglói tantestület meghirdetett egy pályázatot a gyerekek számára, aminek az lett volna a lényege, hogy minél több jó bizonyítvány szülessen. A pályázat a "100 ötös" nevet kapta és ezzel szerették volna motiválni a diákokat. A részt vevő iskolákból báki jelentkezhetett a programra az iskolatitkárnál és az ígéret úgy szólt, hogy amelyik diák összegyűjt 100 db ötös érdemjegyet az ellenőrzőjébe, akkor példás jutalomban részesül az évzáró ünnepségen.

Igen ám, de végül annyian teljesítettek jól, hogy az utolsó pillanatban inkább gyorsan lefújták az egészet és úgy csináltak, mintha el sem indították volna. Azt mondják, nincs elég pénz ilyen sok jutalomra, ezért inkább egy gyereket sem ajándékoznak meg, ami persze nagy csalódást okozott a diákoknak s szüleiknek.

Az évzáró ünnepségen konkrétan egyetlen szóval sem említették meg a pályázatot, holott a diákok rengeteget dolgoztak a dícsérő oklevélért. A szülőknek kellett közölni a rossz hírt a gyerekekkel. 

"Az évzárón még csak szóba sem került a dolog, egyik anyuka kérdezett rá, hogy mi lett ezzel a történettel, válasz persze nem érkezett csak egy héttel a vakáció kezdete után"

A felháborodott anya azt a levelet is bemásolta, amiben az iskola igazgatónője tájékoztatja a kollégákat és a szülői munkaközösség tagjait arról, hogy mi is történt:

"Kedves Kollégák, Kedves SZMK! Miután nem érkeztek meg a gyerekeknek ígért oklevelek, tegnap felhívtam a tankerületi központot. Érdeklődésemre azt a tájékoztatást kaptam, hogy az iskolák nagyságrendekkel több gyerek nevét küldték be, mint amire számítottak, és sajnos nincs mód ennyi tanulót oklevéllel jutalmazni, ezért a „100 ötös” programot leállították. Őszintén sajnálom, hogy a legjobb tanulóinknak okoztunk ezzel csalódást. Szép nyarat, jó pihenést mindenkinek!"

Az Index megpróbálta felkeresni a felelősöket, de egyelőre senkit nem tudtak elérni. 

Szólj hozzá!

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak.