Pars Krisztián az olimpiai döntőben gondolkodik

Farkas Bazsi 2020-07-03 20:28:00
Térdsérülését követően már fájdalommentesen tud edzeni az atléta.

Térdsérülését követően gyakorlatilag már fájdalommentesen tud edzeni az olimpiai bajnok kalapácsvető Pars Krisztián, aki bízik abban, hogy Halász Bencével együtt ott lehet majd a tokiói játékok fináléjában.

A 38 éves atléta pénteken az M1 aktuális csatornának adott interjújában elmondta: a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben sokáig nem tudott úgy edzeni, hogy a terveinek megfelelően rázódjon vissza a munkába, ezért ezt az időszakot amolyan alapozásnak fogta fel.

London aranyérmese megjegyezte, azóta "kezd megnyugodni", hiszen húsz dobásából négy-öt már jó sikerül, ami jó előjel a jövőre nézve.

Pars Krisztián elmondta, augusztusban a Budapest Openen, majd az országos bajnokságon és a Gyulai Memorialon áll dobókörbe, ezeken a versenyeken szeretne stabilan 76 és 77 méter között dobni, ami jó kiindulási pontot jelentene a jövő évi olimpiára való felkészülésben. Hozzátette: ha jó formában lesz, akkor ezeken a versenyeken akár meg is dobhatná a 77,5 méteres olimpiai szintet, amit azonban december 31-ig még nem fogadnak el.

A tokiói olimpiával kapcsolatban megjegyezte: a legfontosabb célja, hogy bekerüljön majd a tizenkettes döntőbe, ahol egy jó dobással az első nyolcban, vagy esetleg hatban végezhetne, és tenné mindezt a fiatal vb-bronzérmes Halász Bencével együtt.

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.