Öt szakszervezeti tömörülés követeli Maruzsa államtitkártól, hogy kérjen bocsánatot, amiért a tanárokat terroristákhoz hasonlította

Vágvölgyi Bálint 2020-04-20 17:32:00
A köznevelési államtitkárnak nem ez volt a legjobb hasonlata...

Öt szakszervezeti konföderáció azt követeli, hogy kérjen bocsánatot Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) vezetésétől és tagságától.

Az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a LIGA Szakszervezetek, a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma MTI-hez eljuttatott hétfői közös állásfoglalásában azt írták: mélységes felháborodással hallották Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár, az M1 Híradójában elhangzott szavait, amelyben a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét a Vörös Hadsereg Frakció terrorszervezettel állította párhuzamba. 

Kiemelték: a szakszervezetek mindig a munkavállalók érdekében szólalnak fel, és ezt terrorizmushoz hasonlítani szerencsétlen, ízléstelen és rossz érzést keltő. Szomorú, hogy megalapozott szakmai érvek és érdemi párbeszéd helyett inkább az ellenségkép gyártás egyszerű eszközéhez nyúl ismét a kormány a szakszervezetekkel szemben - fogalmaztak közleményükben.

Szerintük az államtitkár azért nevezte terroristának a PDSZ-t és tagjait, mert a pedagógus társadalom elégedetlenségének adtak hangot amiatt, hogy a kormány az érintettek bevonása nélkül döntötte el az idei érettségi lebonyolításának idejét és módját. Ez ellen nem csak a szakszervezetek, hanem civil- diák- és szülői szervezetek is felszólaltak - jegyezték meg.

Rámutattak: ésszerű lett volna az érettségi vizsgák idejéről és módjáról egyeztetni, és azt nem két és fél héttel előtte bejelenteni. Kitértek arra is: a miniszterelnök vasárnapi bejelentéséből megtudhatták, hogy a szakemberek szerint május harmadikára fut fel a csúcsra a járvány. Már csak ezért sem szabad május negyedikén elkezdeni a vizsgáztatást - közölték.

Végül felszólították Maruzsa Zoltán államtitkárt, hogy a jövőbeni együttműködés érdekében kérjen bocsánatot a PDSZ vezetésétől valamint a pedagógus és oktatásban dolgozó tagjaitól.

Szólj hozzá!

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

VIDEÓ - Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.