Összesen 1042 éves a világ legöregebb családja

Fehér Buda 2021-01-02 09:57:00
A 12 testvérből álló család még a Guinness Rekordok közé is bekerült.

Egy 12 testvérből álló családra figyelt fel nemrég a Guinness Rekordok Könyve. A szám ugyan magában még nem rekord, de ha összeadjuk a testvérek korait, akkor már egészen meghökkentő adatokra bukkanhatunk.

A család ugyanis összesen 1042 éves.

Ez úgy jön ki, hogy Doreen Lewis, a család legidősebb tagja 97 éves. Őt követi a 95 éves Patrick, a 93 éves Genevieve, a 91 éves Joyce, majd Ronnie, aki idén ünnepelte a 90. születésnapját. De ott van a 88 éves Beryl, a 86 éves Joe, a 84 éves Francesca, a 82 éves Althea, Theresa, a maga 80 évével, Rosemarie, aki 77, és a család legfiatalabb tagja, a 75 éves Eugenia.

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A hatalmas család eredetileg Pakisztánból származik. A testvérek azonban az évek alatt jó messzire kerültek egymástól, néhányan az Egyesült Államokban élnek, több családtag Kanadában telepedett le, de még Svájcban is élnek néhányan Lewisék közül. Így nem is könnyű a családi összejövetel, a 12 testvér legutoljára 2018-ban találkozott egymással. Ennek ellenére egészen közel állnak egymáshoz, Doreen szerint az interneten könnyen tartják a kapcsolatot, írja a Metro.

A testvéreknek összesen 33 gyermeke született, de több tucat unokájuk és megannyi dédunokájuk is van már. Csak Doreennek 19 unokája és szintén 19 dédunokája van. 

A Lewis család ugyan rekorder a maguk 1042 évével, a legidősebb ember viszont nem az ő családtagjuk. Ezt a rekordot a japán Kane Tanaka tartja, aki már a 117. évét is betöltötte.

Szólj hozzá!

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.