Óriási a felháborodás a magyar kosármeccseket közvetítő mindiGO miatt

Vágvölgyi Bálint 2019-11-04 13:44:00
Szurkolók és játékosok is kiakadtak a streamszolgáltatás minősége miatt. Egy petíció is indult.

Amikor ezeket a sorokat írom, lassan 1300-nál jár annak a petíciónak az aláírása, amit magyar kosárlabda szurkolók indítottak, mégpedig annak kapcsán, hogy a fanatikusok nem kérnek a mindiGO TV-ből. Egy kosárlabdát annyira nem követő olvasónknál egyből felmerülhet a kérdés:

Mi az a mindiGO TV és mi bajuk vele a kosárszurkolóknak?

Nos, mindjárt rátérünk a dolgokra, de előtte mutatunk egy rövid jelenetet a hétvégi Alba-Falco meccsről.

Újabb példa, hogy mi a fasznak a Mindigo Nagy zsákolás!!! Na de hol? #mkosz #mindigo #nb1a #alba #falco

492 Likes, 3 Comments - Trollkosár (@trollkosar) on Instagram: "Újabb példa, hogy mi a fasznak a Mindigo Nagy zsákolás!!! Na de hol? #mkosz #mindigo #nb1a #alba..."


A szombati rangadó egyik legszebb jelenetét láthattuk. Vagyis csak láthattuk volna, mert Váradi Benedek gyors indítása után Ron Curry óriási zsákolásáról mindenki - kivéve persze a nézőtéren helyet foglalók - lemaradt, köszönhetően a lassú robotkamerának.

Máris megérkeztünk az egyik legnagyobb problémához, ami miatt sokan kiakadtak. A mindiGO TV automata robotkamerákkal közvetíti a kosármeccseket, de ezek a kamerák sokszor lemaradnak az akcióról, ezáltal a nézők csak egy üres térfelet láthatnak. Egy másik probléma, amire sokan panaszkodnak, az a kép minősége. A petícióban is kiemelik, hogy a kosármeccseket eddig közvetítő helyi stábok - Zalasport, MTE TV, Olaj TV, Hungary Sport - operatőrrel, jól felkészült kommentátorokkal és jó minőségű képpel várták a szurkolókat. Ez a mindiGO-nál nincs így.

A kosárszövetség és a mindiGO Sport együttműködése alapján az októberi ingyenes időszak után november 1-től élesben, havi előfizetési díj befizetése után lehet csak nézni a magyar kosármeccseket.

A felháborodás oka nem a pár száz forintos havidíj, hanem a szolgáltatás rossz minősége. A szurkolók mellett már több játékos és is nemtetszésének adott hangot. A teljesség igény nélkül Váradi Benedek, Benke Szilárd, Filipovity Márkó, Simon Kristóf és Tóth Ádám is kritizálta közösségi oldalán a mindiGO-t.

Az üggyel kapcsolatban megkerestük a mindiGO szolgáltatóját, az Antenna Hungáriát, és a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségét is. Arra voltunk kíváncsiak, hogy

  • Mi indokolta a magyar kosárlabda bajnokság idei szezonjától azt a váltást, ami a korábbi években jól bevált, elkötelezett helyi stábok szakszerű televíziós közvetítési gyakorlata helyett egyetlen, fizetős és rossz minőségűben elérhető, szakszerűtlen közvetítésre váltotta le a mérkőzések online elérhetőségét? Milyen feltételekkel és minőségi, formai-tartalmi garanciákkal szerezte meg a kizárólagosságot éppen ez a vállalkozás?
  • Tisztában vannak-e azzal a helyzettel, hogy MindiGO TV közvetítései a sportág legelkötelezettebb támogatói, a szurkolók körében keltenek hetek óta nem csillapodó felháborodást és elégedetlenséget - jelentősen gyengítve ezzel a magyar kosárlabda hazai népszerűségét, az ennek érdekében sokak által tett szívós erőfeszítéseket?
  • Tudnak-e a MindiGO TV közvetítési gyakorlatát a teljes kosárlabdabarát közösségben általánosan és folyamatosan érő kifogásokról (rendkívül gyenge képminőség, az akciókat sok esetben késve vagy sehogyan sem lekövető robotkamerák alkalmazása, a szakmai kommentár teljes hiánya)? Tudnak-e a MindiGO TV közvetítési gyakorlata, annak rendkívül alacsony színvonala kapcsán elindult szurkolói-civil tiltakozásról, aláírásgyűjtésről (amely jóval túlmutat a mérkőzések online közvetítésével párhuzamos kommentelői háborgásokon - és az elkötelezett, csapatukat idegenbeli mérkőzésekre követni nem tudó szurkolói táboroknak és magának a hazai kosárlabdának a viszonyát terheli meg jelentősen)?
  • Tervez-e a Szövetség ellenőrzést, a jelenlegi közvetítési gyakorlat felülvizsgálatát vagy módosítását, illetve a joggal elégedetlen szurkolói csoportokkal való bármilyen kommunikációt? A jelen szolgáltató megtartása esetében pedig milyen garanciákat terveznek beépíteni az együttműködésbe, hogy a közvetítések a havidíj ellenében jelentősen megközelítsék vagy elérjék a korábbi években megszokott színvonalat?

Amint válasz érkezett a kérdéseinkre, azt közölni fogjuk.

Szólj hozzá!

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.