Orbán Viktor felköszöntötte Korda Györgyöt a nyolcvanadik születésnapja alkalmából

Fehér Buda 2019-01-04 15:15:00

Levélben köszöntötte Orbán Viktor miniszterelnök Korda György előadóművészt 80. születésnapja alkalmából - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ pénteken az MTI-vel.

 "Vannak dalok, amelyeket hallva egy egész korszak életérzése elevenedik fel bennünk. És vannak előadók, akik olyan képesség birtokában vannak, amellyel évtizedek múltán is képesek fenntartani a közönség figyelmét és szeretetét. Ehhez pedig nem elegendőek a jóleső nosztalgiát ébresztő dallamok, szükség van egy kifogyhatatlan energiával és derűs személyiséggel rendelkező előadóművészre is" - idézi a közlemény a levélben írtakat.

A köszöntőben Orbán Viktor kiemelte Korda György több évtizedes zenei munkásságát, a pókersport népszerűsítéséért tett fáradozásait és a "megannyi örökzöld slágert", amellyel megajándékozta a zenekedvelő honfitársakat.

Korda György pályafutása 60. jubileumi évfordulóját is ünnepelte, amelyre a miniszterelnök levelében is kitért, a jövőre nézve pedig jó egészséget és "kártyázásban, éneklésben egyaránt bővelkedő éveket" kívánt. 

A miniszterelnök jókívánságait Nyitrai Zsolt kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott adta át az előadóművésznek a születésnapján.

Szólj hozzá!

Bajban a szombathelyi Végállomás Klub

Adományokat várnak, hogy a klubban tovább szólhasson a zene. 

Kémiai szúnyoggyérítés lesz ma több helyen Győrben

Meleg köddel mennek a vérszívók ellen.

Súlyos balesetet szenvedett Demjén Ferenc

Az énekest meg kellett műteni.

Vasárnap újra régiségvásár lesz Győrben 

A Tarcsay utcai piactéren aznap nem lehet parkolni.

Milyen az igazán finom lángos?

A lángos sokunk számára a múlt ízeit hozza el, legyen szó egy balatoni strandról vagy egy pezsgő budapesti éjszakáról. A kérdés, hogy miként válik újra divatossá ez az egyszerű, mégis nagyszerű étel a mai generációk körében?

A Vasvári Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el

Jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése a cél.

Hivatalosak az augusztus 20-i győri programok 

Egy kvízjáték már ma elkezdődött. 

Továbbra sem tud drága használt autót venni a magyar

A piac 40%-a 2,5 millió forint alatt cserél gazdát. 

Vádat emeltek egy sofőr ellen Szombathelyen, aki halálos közlekedési balesetet okozott

Mindkét fél hibázott, de a motoros sajnos a helyszínen életét vesztette. 

Orbánék az internet helyett az Arénában gyűlnek össze szeptemberben

Új fideszes találmány a digitális honfoglalás offline.

Ákos zárja a nyarat Győrben 

A város a szokásos ingyenes koncerttel búcsúzik a vakációtól.

Akár 39 fok is lehet a héten

Tiszta erőből nyár.