Önkormányzati képviselő cégével szerződött Kőszeg a közvilágítás karbantartására

ugytudjuk.hu 2019-04-02 06:09:00
Tovább legelészik a fideszes Kiss család Kőszegen. A képviselő Kiss Károly fia önkormányzati üzleteit már kiveséztük, most nézzük, mit szállít a családfő cége a városnak: közvilágítást, díszvilágítást tart karban.

A kőszegi Kiss családdal már nem egyszer foglalkoztunk. Kiss Károly Péter (Fidesz-KDNP) képviselőként ül bent a városi testületben, fia, Kiss András pedig remek marketingérzékkel indította útjára a Kőszegi Sört, amely csak nevében kőszegi, a sört ugyanis Budapesten, Rogán Antal feltaláló haverjánál főzik - írja cikkében az Átlátszó.

Ezen felül Kiss András cége kétszer is kapott önkormányzati támogatást, vállalkozói szerződés keretében 2016-ban és 2017-ben is 2-2 millió forintot a koszegifo.com kiadására. A portál, amelynek “támogatási” - papíron visszterhes szerződés - indoklásában Kőszeg marketing-értékének növelése volt, holott a városnak van hivatalos weblapja. 


De nem ez az egyetlen közpénz, ami a Kiss családhoz vándorolt. 


Közérdekű adatigénylésükből derül ki, hogy a kőszegi önkormányzat 2013 márciusában szerződött le a Vasi Lux Kft.-vel, amelynek egyik tulajdonosa Kiss Károly Péter, a Fidesz önkormányzati képviselője.
Két évre bízták meg Kiss cégét, akkor fő projektként a kőszegi díszvilágítás üzemeltetését kapta meg a vállalkozás, két évre összesen bruttó 4 millió 566 ezer 760 forintot fizetett ki a város.


Nem ez volt az egyetlen projekt, amivel a Vasi Luxot megbízták. Az elmúlt ciklusban kandeláber telepítést, klímatelepítést, városi rendezvények ideiglenes villanyszekrényeinek a kiépítése, továbbá a közvilágítás karbantartását is Kissékre bízta az önkormányzat (tételes összegek a cikk végén). 


A lap kereste a városi weblapon a 2013-as döntés hátterét, vagyis, hogy miként jutott a munkához Kiss Károly Péter fideszes városi képviselő cége. Pályázatnak a feltöltött anyagok között nem láttuk nyomát. Informátorunk szerint hiába is keressük, mivel a munkák egyes tételei nem érik egy az 5 millió forintot, így a szabályozás értelmében nem kell közbeszerzési pályázatot kiírni. 


Emailben érdeklődtek a kőszegi polgármesterenél és a jegyzőnél is, hogy mi alapján lett kiválasztva a munka elvégzésére a Vasi Lux Kft. Választ egyelőre nem kaptunk. 


Az Opten adatai szerint a Vasi Luxot 2003-ban alapították, jelenleg 9 alkalmazottat foglalkoztat. 2017-ben 127 millió 822 ezer forint bevétele volt a cégnek, 20 millió 533 ezer nyereséget könyvelhetett el. Ebben az évben 6 millió 574 ezer 670 forintnyi munkát végeztek el a kőszegi önkormányzatnak. 


Bár többmillió forint megy el a kőszegi díszvilágítás karbantartására, Tóth Gábor (független) önkormányzati képviselő januári blog bejegyzésében azt írta, a városban teljes a sötétség. 

Íme a részletek a Vasi Lux önkormányzati munkáiról:

2014.
Kőszegi díszkivilágítás karbantartása negyedévente bruttó 569 ezer 595 forint, azaz X4 = bruttó 2 millió 278 ezer 380 forint,
Bersek utca, 6 db kandeláber kiépítése bruttó 2 millió 595 ezer 584 forint,
Kórház utca 1 db lámpatest felszerelése bruttó 56 ezer 7 forint,
Bezerédy utca tűzkár utáni helyreállítás 211 ezer 214 forint,
Bersek utcában 3 db kandeláber kiépítése bruttó 1 millió 845 ezer 993 forint.

2015.
Közvilágítás karbantartási költsége bruttó 1 millió 794 ezer 450 forint,
Díszvilágítás karbantartási költsége bruttó 2 millió 278 ezer 380 forint,
Egészségház PR alépítmény (távközlési eszköz) bruttó 278 ezer 321 forint,
júliustól közvilágítási szerződés bruttó 1 millió 794 ezer 450 forint,
koronaőrző bunker világítás bruttó 194 ezer 155 forint,
Egészségház klíma építés bruttó 412 ezer 369 forint,
Szulejmán esőbeálló bruttó 299 ezer 212 forint, 
Zwinger díszkivilágítás bruttó 198 ezer 577 forint.

2016.
Díszvilágítás karbantartási költsége negyed évre bruttó 569 ezer 595 forint, X 4 = 2 millió 278 ezer 380 forint,
hat darab kandeláber csere bruttó 212 ezer 867 forint,
közvilágítás karbantartási költsége bruttó 2 millió 278 ezer 380 forint.

2017.
Díszvilágítás karbantartási költsége, negyedév bruttó 569 ezer 595 forint, X 4 = 2 millió 278 ezer 380 forint,
közvilágítás karbantartási költsége havi bruttó  299 ezer 75 forint X12 = 3 millió 588 ezer 900 forint,
Lóránt Gyula utca 3 db kandeláber kiépítése bruttó 707 ezer 390 forint. 

2018.
Díszvilágítás karbantartási költsége negyedévente bruttó 626 ezer 555 forint, vagyis X 4 = 2 millió 506 ezer 223 forint,
ideiglenes villanyszekrények a városi rendezvényekre bruttó 1 millió 706 ezer 450 forint, 
közvilágítás karbantartási költsége havi bruttó 299 ezer 75 forint  X 12 = 3 millió 588 ezer 900 forint,
Temető utcai közvilágítás kiépítése bruttó 2 millió 72 ezer 552 forint.

2019.
Díszvilágítás karbantartási költsége negyedévente bruttó 626 ezer 555 forint X 4 = 2 millió 506 ezer 223 forint,
Közvilágítás karbantartási költsége (az eddig kifizetett összeg) január bruttó  299 ezer 75 forint.

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.