Önkéntes diákok járnak beteg gyermekekhez a szombathelyi Markusovszky Kórházba

ugytudjuk.hu 2019-10-04 08:00:00
Ősszel még több taggal fog bővülni a szombathelyi Amigos csapata.

Van egy egy egyetemistákból álló jótékonysági szervezet, melynek célja, hogy a beteg gyerekek napjait szebbé tegyék egy hasznos eszközön, a nyelvtanuláson keresztül. Ők az Amigos csapata, akik már Szombathelyen is járják a Markusovszky Kórház gyermekosztályát.

"Lassan fél éve Budapest, Debrecen és Szeged után itt is megalakultunk, nemrég zárult le a 2019-es őszi felvételink, ugyanis bővíteni szeretnénk a csapatunkat"

- kezdte az Ugytudjuk-nak Fazekas Sára, a helyi Amígók egyik alapítótagja, akivel a keddi foglalkozás előtt találkoztunk önkéntes kollégái, Mirtill és Dávid társaságában.

"Hetente egyszer megyünk a gyerekekhez, van, hogy három órát is eltöltünk velük kedd délutánonként. Kézműves foglalkozásokat tartunk, emellett játékosan tanulunk velük nyelveket. Általában a szülők is bent vannak a foglalkozásokon, a gyerekek pedig mindig nagyon várják az érkezésünket"

- mondta a fiatal egyetemista.

Sára örömmel mesélt egy-egy foglalkozásról is, ahol a nyelvtanulás mellett hajót, repülőt, csákót hajtogattak a beteg kicsikkel, majd a kártyázás és rajzolás után az egyik kisgyerek azt mondta:

Nem is olyan rossz ez a kórház!

A szombathelyi Amigos csapata szerint az intézmény vezetősége nagyon nyitott, széles mosollyal várják az érkezésüket, a foglalkozásokon pedig a nővérek is élvezettel játszanak a gyerekekkel.

A 2019-es őszi Amigos felvételi a napokban zárult le, a hamarosan pedig még több önkéntes egyetemista fogja könnyebbé és kellemesebbé tenni a kórházi létet a Markusovszky gyermekosztályán gyógyuló gyerekeknek!

Szólj hozzá!

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

A pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre.

Kósa Lajos szerint rendben van az ország aranytartaléka

Úgy tűnik ez még nem veszítette el ‘köz’ jellegét.

Mit vigyél babalátogatóba?

Egy új családtag érkezése mindig izgalmas pillanatokat szül.

Pannonia Boost – Egy szombathelyi vállalkozás, ami új lendületet ad a cégeknek

A digitális jelenlét ma már nem csak egy opció – a sikeres vállalkozások egyik alapfeltétele.

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.