Ponyvákkal próbálnak védekezni a svájciak a rohamosan olvadó gleccserek ellen

Fehér Buda 2019-07-17 19:15:00
Nem tökéletes a megoldás, hosszú távon az olvadás győz.

Ponyvával kezdtek el letakarni egy gleccsert a svájci Andermatt közelében. A közel háromezer méter magasan található gleccser ugyanis olyan iramban kezdett el olvadni, hogy az megrémítette a helyieket.

Nem ez az első eset, hogy hasonló módszerrel próbálják lassítani a gleccserek olvadását Svájcban. 2010-ben vetették be először a ponyvákat, hogy lassítsák velük a Rhône gleccser olvadását. A szakemberek szerint a mesterséges takaró szigeteli a gleccsereket, és visszaveri a Nap sugarait, így akár 50-70 százalékkal lassítják a jég olvadását.

A takarókat tavasztól őszig hagyják kint a gleccsereken, ekkor a legesélyesebb az olvadás veszélye. Matthias Huss, egy svájci tudós szerint ugyan rengeteget segítenek a takarók, de nem tudják velük teljesen megmenteni a gleccsereket, már csak azért sem, mert nem tudják betakarni az összes jeget. Az olvadás sem áll le teljesen, a ponyva alatt, ha igen lassan is, de csordogál a víz. Huss szerint a takarók éppen ezért csak időhúzásra alkalmasak, nem tudják felvenni a harcot hosszútávon a klímaváltozással.

Szólj hozzá!

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.