Ők kapták idén a Holdbeli Csónakos Díjat a szombathelyi Weöres Sándor Színházban

ugytudjuk.hu 2020-10-10 08:02:00
Az évad legjobb színészi alakítása mellett a technikai személyzet egy tagját is díjazták.

A Weöres Sándor Színház Szenátusa 2011 júniusában, legelső tanácskozásán döntött arról, hogy díjat alapít az évad legjobb színészi alakításának és legjobb háttér-tevékenységének elismerésére. Azóta minden évadban a társulat egy színművésze és a technikai személyzet egy tagja veheti át a rangos kitüntetést.

A 2019/2020-as évad teljesítménye alapján a Holdbeli Csónakos Díjat Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Móri Csaba szcenikus-színpadmester kapta a hagyományos díjátadó ceremónián.

A Weöres Sándor Színház Szenátusa Szombathely hálás színházszerető közönsége támogatásával 2020-ban Holdbeli Csónakos Díjat adományozott Jordán Tamás igazgatónak, színművész-rendezőnek a Weöres Sándor Színház megalapításáért végzett áldozatos munkájáért, értékteremtő színházszervező tevékenységéért, Szombathelyen végzett kivételesen sokoldalú művészi pályafutásáért. Az elismerést dr. Nemény András, Szombathely polgármestere és dr. Ipkovits György, a Weöres Sándor Színház Szenátusának tagja, színházalapító, korábbi polgármester adta át.

Az előző évad legjobb színművészének és legjobb háttérdolgozójának teljesítményét különdíjjal is elismerik 2013. óta: a színművészre a közönség szavaz online, illetve a színház aulájában elhelyezett szavazólapokon, a háttérdolgozóra a színház társulata és munkatársai voksolnak.

A Holdbeli Csónakos Díj Volvo Alpok Autó különdíját Nagy-Bakonyi Boglárka színművésznő és Simon József Zoltán hangtechnikus vehette át.

Eddigi Holdbeli Csónakos Díjazottak:

  • 2011 - Csonka Szilvia színművész és Černay Štefan helyettes színpadmester
  • 2012 - Orosz Róbert színművész és Nagy Kornél kellékes
  • 2013 - Bajomi Nagy György színművész és Kiss Zoltán világosító 
  • 2014 - Nagy Cili színművész és Balogh Lívia súgó, Kottán Éva fodrász (megosztva)
  • 2015 - Trokán Péter színművész és Jenei Ágnes kellékes
  • 2016 - Endrődy Krisztián színművész és M. Kapornaki Rita rendezőasszisztens
  • 2017 - Mertz Tibor színművész és Baranyai István díszítő
  • 2018 - Vlahovics Edit színművész és Varga Alexandra jelmeztár-vezető
  • 2019 - Németh Judit színművész és Krizmanits Gyuláné öltöztető

Címlapfotó: Mészáros Zsolt / wssz.hu

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.