Nőtt az Audi Hungaria árbevétele tavaly

Farkas Bazsi 2020-03-20 06:59:00
2997 milliárd 800 millióval zárt a cég.

Tavaly 1 milliárd 184 millió euróval (414 milliárd 600 millió forint) nőtt az Audi Hungaria Zrt. árbevétele 2018-hoz képest, így elérte a 8 milliárd 561 millió eurót (2997 milliárd 800 millió forint)  - tájékoztatta a győri székhelyű vállalat csütörtökön az MTI-t.

Nyereségük azonban 85 millió euróval 355 millió euróra (124,3 milliárd forint) csökkent az előző év azonos időszakához képest.

Tavaly összesen 1 millió 968 ezer 742 motor készült Győrben, 14 ezer 441-gyel több, mint 2018-ban. A gyártósorról legördült járművek száma az előző évhez képest 64 ezer 817 darabbal, 164 ezer 817-re nőtt - tudósított az MTI.

Leáll a győri Audi a koronavírus miatt

Pintér Bence A cég a koronavírus terjedése mellett azzal indokolta a leállást, hogy a Volkswagen-konszern legtöbb telephelyén szintén felfüggesztik a termelést. A koronavírus (Sars-Cov-2) és az általa okozott tüdőmegbetegedés (COVID-19) miatt a magyarországi Audi-gyár leállításáról döntött a cég vezetése - tudta meg a hvg.hu.

A vállalat tavaly 372 millió euró értékben fektetett be győri gyártótelephelyein, 44 millió euróval kevesebbet, mint 2018-ban. A vállalat alapítása óta az összberuházás értéke Győrben meghaladja a 11,5 milliárd eurót. A tavalyi beruházások döntő részét új járműmodellek és motortípusok gyártásfelfutására, valamint a szerszámgyártás új gyártóberendezéseire fordították.

Tavaly indult el az Audi Q3 Sportback, az RS Q3 és annak Sportback változata, valamint az elektromos hajtásláncú (mild-hibrid technológiájú) Q3 és Q3 Sportback modellek sorozatgyártása. A motorgyártás területén hét új motorváltozat gyártása kezdődött el.

A vállalat múlt év végén összesen 12 ezer 807 embert foglalkoztatott, 227-tel kevesebbet, mint 2018 év végén.

A közlemény idézi Alfons Dintnert, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnökét, aki szerint a tavalyi év sikeres volt, új termékek és magas termelési színvonal jellemezte.

Hozzátette, hogy a vállalat folyamatosan igazodik a gyorsan változó keretfeltételekhez és a járműgyártás gyors tempójú átalakulásához. "Jelenleg mindannyian egy rendkívüli helyzetet élünk meg, amelyből kifolyólag a termelést szervezetten, szakaszonként leállítjuk és a legtöbb területen átmenetileg szüneteltetjük. Vállalatunk azonban alapvetően fenntartja üzletmenetét" - hangsúlyozta.

A győri székhelyű Audi Hungaria Zrt. az Audi konszern tagja, az Audi és Volkswagen konszern központi motorszállítója.
 

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!