Notórius piás sofőr került rács mögé Győrben

Papp László Tamás 2020-11-24 15:40:23
Negyedszerre vezetett alkoholtól befolyásolt állapotban a győri férfi, ezért jogerősen egy év végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte őt a bíróság.

A Győri Járási Ügyészség negyedszerre vádolta meg a férfit ittas állapotban elkövetett járművezetés vétségével. Az első alkalommal elkövetett ittas járművezetés és jármű önkényes elvétele miatt a jelenleg 51 éves férfi 2017 tavaszán nyolc hónap szabadságvesztést kapott három évre felfüggesztve, valamint két évre eltiltották a járművezetéstől. A másodszor elkövetett ugyanilyen két bűncselekmény miatt 2018 őszén 90 nap elzárásra, 300 óra közérdekű munkára és újabb két év járművezetéstől eltiltásra ítélte őt a bíróság – áll a megyei főügyészség közleményében.

A férfi azonban az elzárás érdekében nem jelent meg a kijelölt büntetés-végrehajtási intézetben, így körözés nyomán fogták őt el a rendőrök. Elfogásakor, 2019 tavaszán alkoholtól közepesen befolyásolt állapotban vezetett egy autót, a korábban kiszabott felfüggesztett szabadságvesztés és járművezetéstől eltiltás ideje alatt. 2020 tavaszán férfi ismét ittas állapotban vezetett autót, ugyancsak közepesen befolyásolt állapotban. Utóbbi két cselekményéért a Győri Járásbíróság egy év szabadságvesztésre, két év közügyektől eltiltásra és végleges hatályú járművezetéstől eltiltásra ítélte, emellett elrendelte a korábbi felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is. Az ítélet jogerős.

Szólj hozzá!

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?