Nevetséges minimálcsomagért álltak sorban több órát a védőeszközökért érkező Vas megyei jegyzők Szombathelyen

Nagy Donát 2020-11-20 16:29:00
Egy kézfertőtlenítőből, egy felület-fertőtlenítőből és egy doboz gumikesztyűből állt a védőeszköz-pakk.

A tegnapi napon fél 3-kor telefonáltak minden önkormányzati hivatalba Vas megyében, hogy ma 9 és 12 óra között Szombathelyen védőfelszerelést és fertőtlenítő szert osztanak a falugondnokok részére

- kezdi beszámolóját olvasónk, aki egy meg nem nevezett Vas megyei település jegyzője. Ő is részt vett a védőeszközök mai átvételén Szombathelyen.

Az utasítás szerint vagy a jegyzőnek kellett a védőeszközcsomagért elmenni, vagy ha ő nem ér rá, minden hozzá tartozó polgármestertől meghatalmazást kellett kérni. A védőeszközök szétosztását egy levél szerint Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere rendelte el, még november 15-én.

11 órakor odaértem a Szőlős utcába, ahol 50-en álltak sorban előttem. Mint kiderült, nemcsak az önkormányzatokat hívták oda erre az időintervallumra, hanem az összes szociális intézményt is.

- folytatta olvasónk, aki szerint 2 órán át kellett a szabad ég alatt egymás hegyén-hátán állva várni, hogy kiadják a csomagot, ami a következőket tartalmazta településenként:

  • 1 darab kézfertőtlenítő
  • 1 darab felületfertőtlenítő
  • 1 doboz gumikesztyű

A levélírónk a minimálcsomag mellett azt is nehezményezi, hogy mindezt akkor kell ilyen szervezéssel végrehajtani, amikor elvileg minden gyülekezés tilos, és kerülni kéne a csoportosulásokat. Azt pedig már csak mi tesszük hozzá, hogy a csomag értéke még kevesebb is, mint amennyi üzemanyag- és a munkaidőköltséget ilyenkor rá kell fordítani az utazásra.

Eleve érthetetlen, miért kellett pont most, és ilyen kapkodással kiosztani ezt a leheletnyi védőeszköz-csomagot, ugyanis a tapasztalatok szerint a pandémia kezdete óta minden önkormányzat kénytelen volt saját szakállára beszerezni a kesztyűket, fertőtlenítőket, természetesen nagyobb mennyiségben.

A Vas megyei kiosztás megszervezéséért a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Vas Megyei Kirendeltsége volt a felelős, a honlapjukra is csupán egy nappal korábban került fel az értesítés. Őket e-mailben kérdeztük, miért egy szűk idősávra kellett mindenkit egyszerre berendelni, illetve miért csak ennyi védőfelszerelést osztottak ki a településeknek. Amint választ kapunk tőlük, közzétesszük.

Borítóképünk illusztráció

Szólj hozzá!

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.