Nevet kapott a Nyíregyházi Állatpark afrikai kiselefántja!

Farkas Bazsi 2018-09-10 16:40:00
Szép és édes.

3 hónapos lesz az ország egyedüli afrikai elefántborja s a hagyományokhoz híven elérte azt a kort, hogy nevet adjunk neki - írja a nyíregyházi állatkert Facebook-oldala. A kis hölgy idén júniusban született, s ő a 4. tagja az afrikai elefánt csapatnak. Nagyon büszkék vagyunk rá, hiszen ő volt az idei első afrikai elefántborjú Európában, s zárt tartási körülmények között mindösszesen 2, 12 hónapnál fiatalabb afrikai elefánt él a kontinensen.

A névadáshoz látogatóink segítségét kértük, akik 2 héten keresztül küldhették be javaslataikat a közösségi oldalunkra, ahova több mint 1000 névjavaslat érkezett, mint a Kiwi, a Buborék, a Jumbó, vagy a Kusisimua. 


Gondozóink azonban szerették volna ha K betűvel kezdődne a kicsi neve, mint az édesanyjáé Kwanzáé és a bátyjáé Kitóé, aki 3 évvel ezelőtt szintén itt született, így hosszas mérlegelés után a KIMANI afrikai névre esett a választás, ami szuahéli nyelven szépet és édeset jelent.

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.