Néptáncos film készül a nemzeti összetartozás napjára

Nagy Donát 2020-05-09 09:19:00
Vas megyei táncegyüttesek is csatlakoznak a kezdeményezéshez.

Kárpát-medencei néptáncos produkciókat és helyi hagyományokat  bemutató film készül a nemzeti összetartozás napjára. A táncosok kisfilmjeit május 20-áig várják a szervezők - közölte pénteken az MTI-vel a kezdeményezés elindítója.

A közlemény Molnár Pétert, az ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes, valamint a Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes művészeti vezetőjét idézi, aki kiemelte, hogy mivel június 4-én, a nemzeti összetartozás napján a járványhelyzet miatt nem emlékezhetünk közösségben, rendhagyó módon szeretnének megemlékezni a trianoni békediktátum századik évfordulójáról.

A szervezők arra kérik a táncosokat, hogy környezetük emblematikus helyszínein készítsenek 1-2 percnyi videófelvételt szólóban vagy párban, bemutatva saját vidékük, vagy más táj tánchagyományát. A közzétett anyagokból június 4-ére egy szerkesztett film készül, mely a közösségi médiában látható majd. A filmet Sztanó Hédi film- és televíziós rendező, a Hagyományok Háza munkatársa szerkeszti, a zenei montázst Pál István "Szalonna" népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője készíti el.

Több mint 20 táncegyüttes, közösség csatlakozott idáig az Összetartozás100folk - Körbetáncoljuk a Kárpát-medencét elnevezésű kezdeményezéshez - közölték a szervezők.

fotó: MTI

Videóillusztráció: Nemeskoltai csárdás – Ják, Vas megye, ELTE SEK Szökős és Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes / forrás: Összetartozás100 Folk Facebook oldala

Forrás: MTI

Szólj hozzá!

"Agyba-főbe vert, megrugdosott, orális szexre kényszerített gyerekek"

Dobrev Klára megszólaltatta a Szőlő utcai intézet volt dolgozóját.

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.

Magyar Péter feljelenti Orbán Balázst

A mesterséges intelligenciával róla készített videó miatt.

Mindenki nyugodjon meg! Idén is lesz óriáskerék a szombathelyi adventi vásáron

Az azonban egyelőre még titok, hogy hova kerül és mekkora lesz.

Szabadi István: A Mi Hazánk senkivel nem fog koalíciót kötni

A párt igazgatója a szombathelyi jelöltbemutatón beszélt erről.

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.

Barnamezős területekből alakítana ki új városrészeket a kormány

Szentgotthárdon és Monoron indulhatnak el az első lakásépítési projektek az Otthon Start Program keretében.

Bár Szombathely nem Hatvanpuszta, így is jönnek a zebrák

A város forgalmas közlekedési csomópontjain összesen 10 gyalogátkelőhelyet létesítenek. Soroljuk a helyszíneket.

Krakkóban aratott sikert a Krausz Ferencről szóló dokumentumfilm

A Nobel-díjas magyar fizikus életét és munkásságát bemutató alkotás a legjobb dokumentumfilm díját nyerte el a nemzetközi fesztiválon.

Cigicsempészeket fogtak a győri NAV pénzügyőrei

Az M1-es autópályán buktak meg, autóalkatrészek közé rejtették a szajrét. 

Új egészségügyi központ létrehozásáról dönt a pénteki közgyűlés Győrben

Felnőtt- és gyermek rendelő, ügyeleti helyiség és nyugdíjasklub is helyet kapna a belvárosi épületben. 

Megkezdődött a Napóleon-ház megmentése Győrben

Az ikonikus műemléképület az utolsó órában kaphat esélyt a pusztulás megállítására – háromlépcsős állagmegóvás indul.

Egy kőszegi önkormányzati képviselő feljelentette a rendőrségen a Bűnvadászokat

Bányai-Németh Gábor szerint a Mi Hazánkhoz köthető mozgalom önbíráskodást, személyes adattal visszaélést, és rágalmazást, valamint becsületsértést valósított meg.