"Magyarországon ma a demokrácia arról szól, hogy valakiket mezítláb futtatunk a dzsindzsásban, míg mások harckocsikban ülnek"

Fehér Buda 2019-09-13 17:54:00
Sajtóközlemény.

Nemrég érkezett szerkesztőségünkhöz Németh Zsolt, a sárvári ellenzéki összefogás polgármesterjelöltjének a sajtóközleménye, amit most változtatás nélkül közlünk:

A választás egyenlő versenyfeltételei

A kedves olvasók sok hírt kaptak már arról, hogy az ellenzéki összefogás hirdetési lehetőségei milyen módon szűkültek össze, porladtak szét, és kerültek teljesen ellehetetlenítésre. Azt mondják, hogy egyenlő versenyfeltételek vannak, miközben a fenyegetéstől a szerződésfelmondástól, az ellehetetlenítésen keresztül minden eszközt bevetettek arra vonatkozólag, hogy az összefogás megjelenhessen. 

És lássanak csodát, a mai napon a fideszes polgármesterjelölt milliós, vagy ki tudja, több milliós nagyságrendben kikerült a villanyoszlopokra, elefántfülek formájában. 

Elgondolkodtató, hogy Magyarországon ma a demokrácia ténylegesen arról kell, hogy szóljon, hogy valakiket mezítláb futtatunk a dzsindzsásban, miközben valakik nehéztűzérséggel, harckocsikkal mehetnek azon végig. A sárváriak bölcsek, és nyilván átgondoljak majd a helyzetet. De ezek a versenyfeltételek, amelyek jelenleg rendelkezésre állnak, hogy az egyik oldal részben az adófizetők pénzéből korlátlan módon rendelkezésre áll a média teljes tárháza, a másik oldalon pedig szinte csak a folyamatos ellehetetlenítés, ez azért őszintén elgondolkodtató.

Mi továbbra is a szabadságért, önökért, és a fejlődésért dolgozunk, és meggyőződéssel valljuk, hogy a körzeteknek arra a tettrekészségre van szüksége, amit az egységes összefogás képviselői tesznek.

Szólj hozzá!

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.