Szombathely keleti városrészén, a Sas utca és a Kötő utca kereszteződésében (a Zanati úti aluljáró utáni utcában) tartott sajtótájékoztatót csütörtök délelőtt Nemény András, az Éljen Szombathely! polgármesterjelöltje a körzet képviselőjelöltjével, Putz Attilával. A helyszín nem volt véletlen, ahogy Nemény is említette, ide nagyon ritkán, szinte alig hívják meg a sajtó képviselőit.
Sokan élnek a környező utcákban. Kihalt környéknek tűnik, pedig ez Szombathely egyik fontos csomópontja
- emelte ki Nemény András, majd hangsúlyozta: a város minden részén, így a kelet városrészen is ugyanazt az életminőséget szeretnék biztosítani.
A keleti városrész mindig is Szombathely mostohagyereke volt, de mi, az Éljen Szombathely! Egyesület ezt a területet is édes gyerekként fogjuk kezelni
- mondta a polgármesterjelölt, majd a körzet képviselőjelöltjének adta át a szót.

Putz Attila elárulta: az elmúlt négy hétben a 2300 háztartásból már 900-ban járt, több száz beszélgetésen van túl és a környék lakóinak problémáit és igényeit fogja figyelembe venni.
Sok-sok éves elmaradása van a környéknek. Már 25 évvel ezelőtt is előkerült egy átjáró építésének lehetősége a Sas utca és a vasútállomás között, erre most is óriási az igény. Ha elkészül, akkor az Éhen Gyula lakótelep lakói könnyebben be tudnak menni a város felé, a vonattal érkezők pedig gyorsabban eljutnának a munkahelyükre. Innét csupán 800 méterre van a Puskás Tivadar utca, ahová rengetegen járnak dolgozni. Az átjáróval csökkentenénk a bejárási időt és a forgalmat, nem kellene a hajléktalanszálló felé menni, amerre a kisgyerekeket sem merik a szülők egyedül elengedni nappal sem. Tervben van az is, hogy kétirányú lenne a Zanati úti aluljáró kerékpárútja
- ismertette a képviselőjelölt.

Putz ezen kívül elmondta: mindezek mellett igény van a Puskás Tivadar utca megnyitására a körgyűrű irányába, illetve a bicikliutak rendbetételére is.
Életveszélyesek a kerékpárutak. A csapadékvíz-elvezető árkok nincsenek befedve, azokat benőtte a fű, bármikor történhet baleset. A Hámor utca, Ipar utca, Acél és Vas utca el van hanyagolva, a közterületen lévő fák, növények gondozása nem megoldott. Méteres gaz van mindenhol. Az iparterületeken is fontos, hogy a közterek rendbe legyenek tartva, hiszen olyan helyre nem fogják vinni a csúcstechnológiát, ahol elhanyagolt a környezet
- sorolta a képviselő, akihez több lakossági igény is érkezett a keleti városrész egyesületének újraélesztésére, amiben civil szervezőként ő maga is szívesen részt venne.
Nemény András végül azzal zárta: vissza fogják hozni a keleti városrészt Szombathely vérkeringésébe, de ehhez az ott lakók, a választók bizalma is szükséges.
Szólj hozzá!
Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik.
A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.
Technikai okok miatt és csak néhány napra.
Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.
A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?
És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.
Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.
Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.
Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.
4 győzelem a cél.
Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.
Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.
Szita csakis a saját nevében "beszél".
Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.
Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.
Néhány nap múlva konkrétumokkal is kiállnak már a szurkolók elé.
Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben.
A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.
