Nemény András: Még napokig tarthat az oltás

Nagy Donát 2020-04-16 09:51:00
Szombathely polgármestere videóüzenetében elmondta, hogy a Falco egyik munkagépe is segített tegnap, a Katasztrófavédelem pedig folyamatosan méri a levegő minőségét.

Nemény András (Éljen Szombathely) tegnap este már bejelentkezett a tegnapi szombathelyi tűzeset helyszínéről, ma pedig ismét ugyanarról a területről élőzött a Facebookon.

A polgármester köszönetet mondott a mentést végző tűzoltóknak és egyéb szakembereknek, akik mind Vasból, mind a megyén kívülről érkeztek. Információi szerint még napokig tarthat az oltás, és ugyan a lakosságnak nem jó, hogy a szél a városba fújja a füstöt, az oltás szempontjából kedvező, hogy nem az erős, északi szél fúj.

A szelektív hulladékgyűjtésnek hála nem égett kommunális szemét, de a szombathelyiek még napokig érezni fogják a zöldhulladék füstjét.

Nemény azt kéri, ne menjenek a tűzeset közelébe nézelődni, és a hulladéktelepre se próbáljon senki sem szemetet hozni.

Szólj hozzá!

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.

Újabb vasi böllérnapba bújtatott a Fidesz egy kampányeseményt

Horvátlövő után Győrváron is sikerült közpénz támogatásból egy fideszes parlamenti képviselőjelölt fővédnökségével disznótort tartani. Kampánybeszéd is volt.

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.