A 18 év alattiaknak tilos az utcára lépni 20 óra után Szombathelyen

Nagy Donát 2020-04-10 14:19:00
A parkok parkolóit lezárják, a maszkok viselése pedig kötelező lesz több helyen is, valamint a fagylalt árusítása is tilos a hétvégén.

Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester élő bejelentkezést tett a város Facebook oldalán, amelyben a következők hangzottak el:

  • A Csónakázó-tó, a Sportliget, valamint a Parkerdő csak szabadidős célú gyalogos, vagy kerékpáros igénybevétel miatt használható. Ezeken a helyeken kötelező a minimum másfél méter megtartása, kivéve azok, akik közös háztartásban élnek. 
  • A Csónakázó-tó sétánya csakis az óramutató járásával megegyező irányban használható
  • Lezárják a Fedett Uszoda, a Termálfürdő, az Emlékmű parkolóit, és ugyanezt teszik a Csónakázó-tó körüli összes megállóhellyel, beleértve a vendéglátóhelyek parkolóit is. Szintén körbe lesz szalagozva a Sportliget és a Parkerdő parkolója is. Fontos kiemelni, hogy nem magát a zöldterületeket zárják le, hanem a parkolókat, mivel úgy gondolják, így valóban csak az megy majd oda, aki sportolni akar.
  • Kötelező lesz a védőmaszkok viselése a Csónakázó-tó sétányán és a szigeten is, valamint a Sportligetben, a teljes Fő téren, illetve valamennyi közparkban is! 
  • A vendéglátóhelyek és egyéb üzletek nyitvatartását tovább korlátozzák, a kormány által elrendeltnél szigorúbban: tilos lesz benntartózkodni, kivéve, ha a főtevékenység az élelmiszer eladása. Ugyanígy kivételt képez a piac, a gyógyszertárak, gyógyászati segédeszközöket árusító üzletek, a benzinkutak, dohányboltok, bankok, illetve a posta. Minden más üzletnek zárva kell maradnia.
  • Nemény András külön kiemeli, hogy tilos lesz a fagylalt árusítása is.
  • Sporttevékenységet csakis egyedül lehet végezni, és közben egymástól meg kell tartani a 10 méteres távolságot. A sportpályákat lezárják. A polgármester elmondta, hogy nem mindegy, hogyan sportolunk, hiszen a cél az, hogy elkerüljük a tömeget és az érintkezést.

Talán a legszigorúbb korlátozás a 18 évnél fiatalabbakat érinti, nekik ugyanis este 20 óra és reggel 6 között tilos lesz közterületen tartózkodniuk.

A döntések péntek 15 órától egészen hétfő 24 óráig maradnak érvényben.

Security Check Required

null

A 39/2020. (IV.10.) Pm. rendelet a kijárási korlátozásról a szombathely.hu oldalon megtekinthető.

Szólj hozzá!

GYHG: a szombati munkanapokon is érkezik a kukásautó

Az október 23-át dolgozzuk le, de a kukákat tessék kihúzni.

Magyar Péter: a milliárdos Lázár János most épp 14. havi nyugdíjról hazudik

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány újabb választási trükkje a 14. havi nyugdíj, ami szerinte nem a rászorulóknak segít, hanem a tehetőseknek.

Mostantól egységesen 25 ezer forint a pótdíj a MÁV járatain

Október 16-tól megszűnik a kedvezmény a fedélzeten történő pótdíjfizetésre, a bliccelőknek egységes büntetéssel kell számolniuk.

Október a visszatekintés hónapja – elindult a Nemzeti Emlékezet Napjai program Győrben

Kiállítások, filmklub, előadások és színházi estek segítik megérteni a XX. századi történelem súlyos örökségét.

„A fehér bot nem a hiány, hanem az erő jelképe” – Kósa Roland a városházán köszöntötte a látássérülteket

A Fehér Bot Napján a győri alpolgármester arról beszélt, hogy a valódi együttélés az előítéletek lebontásával kezdődik.

A ballonos víz előnyei otthon és az irodában

Sokan úgy vélik, hogy a ballonos víz kizárólag irodai használatra való, pedig otthoni környezetben is rendkívül hasznos lehet.

1 milliárd 500 millió forint kárt okozó ÁFA csalókat fogtak a NAV nyomozói

Győri egység is segített lebuktatni a kínai-mongol-magyar bűnelkövetői kört.

Karácsonyi csapatépítő? Érdemes minél előbb megszervezni

Az ősz lassan teljes pompájában megmutatkozik.

Őszi kulturális kavalkád Győrben

A Rómer Flóris Múzeum heti programajánlója.

Ezerrel irtják a rágcsálókat Szombathelyen

Ügyeljen mindenki a kihelyezett méregre.

Autógumi szerelése: miért fontos a biztonságos közlekedés érdekében?

Az autógumik elhanyagolhatatlan szerepet játszanak a járművek stabilitásában és biztonságában, hiszen ők biztosítják az egyetlen érintkezési pontot az út és az autó között.

Fiatalkorúak raboltak ki kiskorúakat Szombathely belvárosában

A megfélemlített kiskorúak 5 ezer és 9 ezer forint közötti összegeket, illetve mobiltelefont adtak át a két vádlottnak.

“Lehet, hogy még látod éppen, ahogyan a gépem egy felhőn száll!”

Öt évre titkosítják Orbán Viktor külföldi útjait, a közpénzes utazások sem lesznek nyilvánosak. 

435. az ETO FC Győr a labdarúgó klubcsapatok világranglistáján

Szép teljesítmény ez, ha azt nézzük, hogy 2 éve még az NB II.-ben játszott a csapat.

Fegyelmi eljárást indított a Magyar Kézilabda Szövetség a Győr-Fradi meccsen kifeszített molinó miatt

A Ferencváros szurkolói azt írták a drapira, hogy minden győrit gyűlölnek.