Nemény András: A temetkezési vállalat hűtőkapacitását kapja segítségül a szombathelyi Markusovszky Kórház

Nagy Donát 2020-11-24 16:55:00
Folyamatos az egyeztetés járványügyben, a kormány pénzelvonásai azonban hatalmas terhet rónak a városra.

Élő videóval jelentkezett be Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester a város Facebook oldalán.

Log into Facebook

null

Az egyszerűbb információátadás végett a videó tartalmát pontokba szedtük:

  • Jelenleg 1824 fertőzöttet tartanak nyilván Vas megyében, közülük 601-en Szombathelyen vannak, a kórházban pedig 280 embert kezelnek koronavírussal.
  • Folyamatos egyeztetés lesz ezentúl a szombathelyi Markusovszky Kórház főigazgatójával.
  • A temetkezési vállalat hűtőkapacitását a kórház rendelkezésére bocsátják.
  • Az önkormányzat felgyorsítja a halotti anyakönyvek kiadását.
  • A polgármester köszöni az összes egészségügyi dolgozó erőn felüli munkáját.
  • Ha valakinél koronavírusos tünetek jelentkeznek, az lehetőleg maradjon otthon akkor is, ha még nem tudott a háziorvossal konzultálni; ne várjon hivatalos papírra a betegségéről.
  • 150 pulzoximétert rendelt a város. Ez egy olyan szerkezet, ami a vér oxigénszintjét és a pulzust tudja mérni, így távolról is felügyelhető egy enyhébb tünetekkel rendelkező beteg.
  • Az önkormányzat is rendelt covid teszteket, amivel a szociális szférában dolgozókat fogják szűrni.
  • 5000 darab FFP2-es maszkot adott az Aptiv a városnak.
  • 1800 millió forint iparűzési adó hiányzik jelenleg, ezen felül 2700 millió forint szolidaritási adót is be kell fizetni az állam felé. A közösségi közlekedés további 3-400 milliós veszteséget szenvedett az elmúlt hónapokban. Ezek miatt egyelőre egy 2000 millió forintos spórolási csomagot állítottak össze a városházán.
  • A képviselői tiszteletdíjakból, az igazgatósági és felügyelőbizottsági tiszteletdíjakból is 10%-ot csökkentenek. A kabinet reprezentációs költségeit 50%-kal csökkentik.
  • A koronavírus alapba való önkéntes befizetést továbbra is ösztönzik.
  • Szombathelyen nincsen kommunális adó kivetve az ingatlanok után, ennek bevezetését továbbra sem szeretnék.
  • A 2 és fél millió forint árbevétel alatt a cégeknél nem kell a bevétel után adót fizetni, lassan egyedüli városként Szombathelyen. Ez 3700 kis- és középvállalkozót érintene. Az adó bevezetését továbbra sem tervezik.
  • Ugyanakkor az 1000 négyzetméternél nagyobb területű ingatlanokra építményadót fognak kiróni, szolidáris alapon. Ez olyan kereskedelmi és ipari ingatlanokra vonatkozik, ami nem lakhatási célú, és csak az 1000 négyzetméteren felüli részekre lesz érvényes. 130 cégre lesz hatással, akik jó részével már egyeztettek erről. Nemény szerint a cégek korrekt módon fogadták a javaslatot. Ez csak egy ideiglenes adó lesz a multik számára, ha javulnak a költségvetési számok, vagy mégsem von el a kormány annyi pénzt a várostól, akkor felülvizsgálják jövőre.
  • Újraindul a Ne cipekedj, nagyi! nevű program, hogy az idősebbeknek ne kelljen a piacra kimenniük.
  • Továbbra is egyszeri 100 ezer forintot igényelhetnek azok, akik a vírus miatt vesztették el az állásukat.
  • A vendéglátóhelyek által igénybevett teraszok után a közterülethasználati díjat 100 forint/négyzetméteres, jelképes díjra csökkentették. Az önkormányzati bérleti díjakat szintén csökkentették.
  • Valamennyi önkormányzati parkolót megnyitották az ingyenes használatra.
  • Változik a buszmenetrend, a módosult utazási szokások és a nagy veszteség miatt.

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.