Pusztított a szélvihar, fák dőltek útra Vas megyében

ugytudjuk.hu 2019-05-06 10:42:00
Csak tegnap kilenc esethez riasztották a katasztrófavédőket Vas megyében.


Vas megyében már második napja, fákat nem kímélve tombol a szél, Kőszegen meg fagypont körüli hőmérséklet van és havazik, a széllökések sebessége a 93 km/h-t is elérte. Emiatt aztán a katasztrófavédelemnek nem igazán jutott sok pihenő-idő, csak vasárnap kilencszer riasztották őket, többnyire Szombathelyről.

Ahogy arról tegnap mi is beszámoltunk, a viharos időjárás miatt leszakadt egy óriási, 20 méteres faág Szombathelyen a Gyöngyös utcában, nem kímélve a tetőt és a villanyvezetékeket sem, egy darabig áramkimaradást okozva ezzel.

Családi házra dőlt egy fa Szombathelyen

A viharos időjárás miatt leszakadt egy óriási faág Szombathelyen a Gyöngyös utcában. Személyi sérülés nem történt, de egy ház teteje megrongálódott. Mivel az elektromos vezeték fogta fel a fát, így pillanatnyilag nincs áram a Gyöngyös utcában és a Hunyadi út érintett szakaszán, ez várhatóan egy-két órán át eltart még.

A Söptei úton egy 10 méter magas tuját döntött ki a tomboló szél, egyenesen rá az útra. A szakemberek hamar összevágták és eltakarították a "romokat." A Szent Flórián körúton pedig olyan erősen recsegett és ropogott egy korhadt fa, hogy a tűzoltók jobbnak látták kivágni, mielőtt rádől az úttestre.

Hajnali kettőkor Bérbaltavárról érkezett riasztás, ahol szintén egy megtermett fa dőlt az útra, a körmendi, a szombathelyi, valamint a vasvári hivatásos tűzoltók láncfűrésszel feldarabolták, majd eltakarították. 

Szerencsére személyi sérülés egyik esetben sem történt. Bár ma eddig szerencsére nem történt még baj, nem árt odafigyelni, ugyanis a szél egész nap kitartóan fog tombolni, Vas megye területén továbbra is érvényben van a citromsárga riasztás.

Szólj hozzá!

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.