Nem tetszett egy győri férfinak, hogy mögötte is sétálnak a zebrán, egyből ütött

Nagy Donát 2020-03-03 14:03:00
A földön fekvő áldozatába még bele is rúgott, maradandó sérülést okozott.

A Győri Járási Ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntettének kísérletével vádolja azt a férfit, aki 2018 tavaszán, Győrben, minden előzmény nélkül megütött egy zebrán éppen áthaladó férfit - írja az ugyeszseg.hu.

A vádirati tényállás szerint a 27 éves, ittas állapotban lévő vádlott azt hitte, követi őt a zebrán mögötte haladó 57 éves férfi, ezért minden előzmény nélkül hátrafordult és akkora ökölütést mért a sértett arcára, hogy a bántalmazott a földre esett. Ezt követően a sértettet oldalba rúgta, majd tovább sétált.

A vérző sértetthez egy közműszolgáltató alkalmazottja hívott segítséget.

A sértett szája a bántalmazástól felrepedt, fogairól a hídpótlás letört, több fogát elvesztette.

A vádlottat korábban ugyancsak minősített testi sértés és más bűncselekmények miatt egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélték, mely büntetésből 2017 januárjában szabadult. Jelen eljárásban vele, mint különös visszaesővel szemben hét és fél év szabadságvesztés is kiszabható.

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.