Nem sikerült meglepetést okoznia az SZKKA-nak a Debrecen ellen

Fehér Buda 2020-09-19 20:10:00
Remekül kezdett a szombathelyi csapat, de a DVSC mégis elvitte a meccset.

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia NB I-es csapata két győzelemmel és két döntetlennel álló DVSC SCHAEFFLER vendégeként lépett pályára a K&H Liga ötödik fordulójában, írják a szombathelyi csapat oldalán, a szombathelyikezilabda.hu-n.

Két és fél perc után Bandelier lőtte a találkozó első gólját, de rögtön jött a válasz hazai oldalról. Tomasevics saját testi épségét sem kímélve mutatott be bravúrt, de a túloldalon Csapó Kincső testvére, Csapó Kyra is remekül kezdett. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, Gorilszka hetesével 3-2-re az SZKKA vezetett. A szombathelyiek nagyszerűen kihasználták, hogy sok hibával játszanak a hazaiak, elhúztak 7-4-re, ezért a DVSC mestere kért időt. Nem lassítottak, a folytatásban már öt góllal is vezetett az SZKKA, de aztán újra háromra zárkózott a DVSC (8-11). A szombathelyiek góljaira mindig volt válasza a Debrecennek, de a Bandelier az első félidő utolsó másodpercében belőtte ötödik találatát, így 15-12-es előnnyel mentek a szünetre.

Bandelier ott folytatta a második félidőben, ahol az elsőben abbahagyta, kezdett állandósulni a három-négygólos különbség az SZKKA javára. A folytatásban aztán közelebb zárkózott a DVSC, 19-21-es állásnál Marosán György rendelte magához övéit. A DVSC lendületben, az SZKKA pedig hullámvölgyben maradt, a 43. percre egyenlíteni tudtak a hazaiak. Hosszú szombathelyi gólcsendet a kilencediket lövő Bandelier törte meg, ám a Debrecen 23-22-re fordított és átvette a vezetést a 47. percben. A szombathelyi csapat nem talált a rést a Loki felkeményedett védekezésén, ráadásul üres kapura is kaptak gólt, 26-22-nél megint az SZKKA vezetőedzője volt kénytelen időt kérni. Az utolsó 10 percben ekkora hátrányból már nem tudott visszakapaszkodni a szombathelyi csapat, a Loki pedig tovább növelte a különbséget. A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a ragyogó első félidő után 4 góllal is vezetett a második játékrész elején, ám a DVSC végül érvényesítettea papírformát és 32-24-re megnyerte az összecsapást. 

DVSC SCHAEFFLER - Szombathelyi KKA 32-24 (12-15)

Hódos Imre Sportcsarnok, K&H Liga 5. forduló

SZKKA: Tomasevics - Orbán , Agbaba 1, Gorilszka 5, Pődör R. 2, Bandelier 9, Wald 3 Csere: Csapó (K), Mayer 1, Horváth 2, Virág 1, Pődör B., Varga N., Szendrei

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.