Nem lesz zárt az új győri buszok vezetőfülkéje

Pintér Bence 2020-09-25 08:38:29
A koronavírus-járvány miatt érdeklődött a szakszervezet.

A Közlekedési Dolgozók Szakszervezeteinek Szövetsége adott hírt arról korábban, hogy nincs vezetőfülke az új győri buszokon, ami szerintük a járványidőszakban a sofőrök egészségét veszélyezteti. Ezért aztán a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet rákérdezett arra, hogy várható-e változás.

Mint kiderült: nem lesz változás, mivel direkt így rendelte meg a buszokat a Volánbusz.

„Társaságunk az autóbuszokat közbeszerzési eljárás keretében szerezte be. Az eljárás része a részletes műszaki specifikáció kidolgozása, mely az előzetesen felmért forgalmi és műszaki igényekre alapul. Az előzetes felmérés azt az eredményt hozta, hogy társaságunk ezen autóbuszokat helyi és helyközi feladatokban egyaránt foglalkoztatni kívánja, amely a jármű élettartama során többszöri változást von maga után. A vegyes foglalkoztatásra a félig zárt vezetőfülke az optimális megoldás” – írta válaszul a cég.

„A vezetőfülkék zárttá tétele csak eredeti gyári egységek beépítésével volna megoldható, melyek autóbuszonkénti költsége meghaladja a 1,7 MFt-ot. Társaságunk egyéni védőeszközök használatával biztosítja dolgozóink vírus elleni védelmét” – tették még hozzá.

Az utastájékoztató rendszer sem megy még flottul

Január után szeptember elején érkeztek új buszok Győrbe, a fiatalítás pedig már nagyon időszerű volt, hiszen többek között a több évtizedet megélt buszok miatt is akadozott tavaly ősszel a közlekedés. Az őj buszokra tehát nagyon szükség volt, de egyelőre még folyamatban van a rendes működésre állításuk.

A járművek fedélzeti kijelzői ugyanis egyelőre csak a menetrendi indulást jelzik, a dinamikus utastájékoztatás kialakítása, mint a Volánbusztól megtudtuk – az eltérő rendszerek miatt – folyamatban van.

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.