Nem lesz több illegális szemetelés, lezárják a szombathelyi Erdei iskola utat

Farkas Bazsi 2020-08-26 15:48:00
A kiskert-tulajdonosoknak másik utat kell használniuk szeptember elsejétől.

Csak az erdészetnek évente 600 ezer forintjába kerül a szombathelyi Erdei iskola út mellett lerakott illegális hulladék felszámolása. Az önkormányzat pedig 5 millió forintot fizet ki a Parkerdő szeméttelenítésére. 

Ennek felszámolására mobilkamerákat helyeztek ki, aminek köszönhetően eddig 10 esetben érték tetten a szemetelőket. 4 esetben helyszíni bírságot szabtak ki, 6 esetben pedig feljelentést tett a hatóság. Ebből 3 elkövetőnél szabálysértést állapítottak meg, a maradék 3 esetben pedig folyik az esetek vizsgálata. 

A szombathelyi városvezetés részéről ma Németh Ákos (Éljen Szombathely!) tanácsnok, és Kelemen Krisztián (Éljen Szombathely!), városi képviselő arról tájékoztatott, hogy szeptember elsejével a Szombathelyi Erdészet lezárja az Erdei iskola utat. Az út egyébként is az erdészet gondozásában van, hogy eddig használhatták a közlekedők, az ő jóindulatukon múlott. 

A kiskert-tulajdonosok ezután az Y-kereszteződés bal oldali ágát használhatják majd. Ezt az önkormányzat rendbe rakatta, a gödröket feltöltette. 

Az intézkedéstől a városvezetők azt remélik, hogy felszámolnak egy komoly gócpontot.

Kérdésünkre, hogy a tetten ért szemetelők mit szoktak mondani indokként, Kelemen Krisztián azt mondta, hogy a kifogás az szokott lenni, hogy ha más is odatette, akkor ő miért ne. A szemetelőknél egyébként az is megszokott, hogy nem szombathelyiek, így a hulladékot csak pénzért tudnák letenni a szeméttelepen, így inkább az erdőt választják. 

Az illegális szemetelést helyszíni bírsággal 5 és 50 ezer forinttal sújtják. Veszélyes hulladék illegális lerakása esetén akár 5 év börtönt is kiszabhatnak ítélet ként. 

A cikk az Ökopolisz Alapítvány támogatásával készült el. 

Szólj hozzá!

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?