Nem lenne muszáj horror áron venni az alapvető élelmiszereket

ugytudjuk.hu 2020-09-19 10:34:26
Ungár Péter szerint az áfacsökkentés a kulcsa az áremelkedés megállításának.

A LMP országos akciót indított, hogy a kormány az alapvető élelmiszerek áfáját 27 százalékról 5 százalékra csökkentse.

Ungár Péter szerint Magyarország egyedülálló abból a szempontból, hogy az éttermi étkezés ÁFA-tartalma 5 százalék, míg az alapvető élelmiszereknek 27 százalék.

A koronavírus gazdasági hatásai miatt már jelentős áremelkedés indult, úgy, hogy a bérek alapvetően csökkentek, és a drágulást a nyugdíjak sem követték

- mondta az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője, majd hozzátette:

Ez megélhetési válságot teremtett, amivel nem foglalkozik a kormány.

Ungár kijelentette, ha csökkentenénk az alapvető élelmiszerek ÁFA tartalmát, az összességében nem jelentene drasztikus árcsökkenést, de a növekedést meg tudná állítani.

Most van itt az idő, hiszen a második hullám gazdasági hatásai még nagyobbak lesznek, és még nagyobb válságot fog okozni.

A képviselő azt is elmondta, hogy országszerte több, mint 10 helyen gyűjtik az aláírásokat a kezdeményezéshez - köztük Szombathelyen is. Jövő héten pedig az országgyűlésben is hangot adnak az elképzeléseiknek.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt.